G. Landsbergis nepritaria siūlymui LKP pripažinti nuskalstama: tai skaldo visuomenę

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas Gabrielius Landsbergis nepritaria dviejų frakcijos atstovų siūlymui Lietuvos komunistų partiją (LKP) pripažinti nusikalstama organizacija.

„Aš vertinu kaip skaldymą, tuo metu, kai visuomenei reikia idėjų, kurios vienytų, telktų, parodytų žmonėms viltį ir nutiestų kelius į ateitį. Aš asmeniškai nepritariu, tai nėra partijos pozicija, tai tik vieno partijos nario tokia nuomonė, ir neatmesčiau, kad tai yra būdas priminti apie save, ypač besirengiant Europos Parlamento rinkimams“, – BNS sakė G. Landsbergis.

Pataisas registravę TS-LKD frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas sako jomis siekiantys istorinio teisingumo. L. Kasčiūno narystė partijoje kovo mėnesį sustabdyta metams dėl bendravimo su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

Pagal konservatorių frakcijos dviejų atstovų projektą, LKP būtų pripažinta nusikalstama organizacija, o sovietmečiu vadovaujančias pareigas LKP ėję asmenys turėtų apie tai paskelbti kandidatuodami rinkimuose, taip pat dalyvaudami konkursuose į valstybės ar diplomatinę tarnybą.

REKLAMA

Konservatorių vadovas G. Landsbergis pažymi, kad nusikaltimams žmogiškumui senaties nėra, ir „tie, kurie dirbo KGB, NKVD, jie arba kai kurie jau atsakė už savo nusikaltimus, arba turi atsakyti ir, neabejoju, atsakys“.

„Manau, jau tą etapą praėjome, ir toks senų žaizdų krapštymas skaldo visuomenę ir netelkia Lietuvos bendriems tikslams, ko dabar labai reiktų. Nebe pirmą kartą ta idėja vėl ir vėl ištraukiama, norint daugiau priminti apie save“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Jis sakė raginsiantis partija priimti poziciją, kad „tokiuose vieno ar kito asmens politiniuose žaidimuose nedalyvauja kaip organizacija“.

Projektu Lietuvos komunistų partija būtų pripažįstama „nusikalstama organizacija, 1940–1941 metais ir 1944–1990 metais SSRS okupuotoje Lietuvoje įtvirtinusi diktatūrą“.

Seimas pernai priėmė šių dviejų konservatorių frakcijos atstovų inicijuotą rezoliuciją, kuria pareiškė, kad Lietuvos komunistų partijos veikla sovietų okupacijos metais turėjo nusikalstamos veiklos požymių.

Rezoliucija Vyriausybė paraginta parengti įstatymo projektą dėl LKP pripažinimo nusikalstama organizacija. Už ją tuomet balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 24 parlamentarai.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-08-02 13:37:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaipgi pritars Gabriukas, mat, prie sovietų ir dabar partiniai klanai turi vienodus tikslus- prisiknisti prie valdžios lovio ,prisisrėbti iki apsikiaulinimo,brač.
Atsakyti
0

A
Arunas
2018-08-02 17:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senelis ir prosenelis buvo komunistai, faktas, bet nė žodžio kas Gabrieliaus tėvas... Žurnalistai, pirmyn :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų