Darbą netrukus baigsiančios Gedimino Kirkilo vadovaujamos Vyriausybės kanceliarija užsakė tyrimą, kuriuo aiškinosi gyventojų nuomonę ne apie nueinančios valdžios darbo rezultatus, o apie gyventojų lūkesčius dėl dar nesuformuotos naujos Vyriausybės.

Atsakant į klausimą, ko tikisi iš naujosios valdžios, apklausos dalyviams be kitų atsakymų buvo siūloma rinktis atsakymą – tikisi „krizės suvaldymo“.

Socialdemokratų lyderis G. Kirkilas dar lapkričio viduryje, kai buvo atliekama apklausa, primygtinai neigė Lietuvoje esant krizę, taip pat neigė nuslėpęs tikrąją šalies ūkio padėtį.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą Vyriausybės kanceliarijos užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Apklausa vyko lapkričio 7-15 dienomis, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Vyriausybės išplatintame pranešime teigiama, jog „gyventojai daugiausia tikisi krizės suvaldymo ir drąsių permainų“.

„Vilmorus“ vadovo Vlado Gaidžio teigimu, vieną iš pasiūlytų atsakymų – tai, kad tikisi iš naujosios valdžios krizės suvaldymo – pasirinko daugiausia, t.y. 45 proc. apklaustųjų, drąsių permainų tvirtino besitikintys 35 proc., valstybės tarnautojų skaičiaus sumažinimo – 23 proc., finansiškai geresnių metų – 22 proc., didesnių pensijų – 17 proc., finansinių sunkumų – 11 proc., skandalo – 9 proc.

REKLAMA

12 proc. respondentų atsakė iš naujosios valdžios nesitikintys nieko.

Pasak Vyriausybės Komunikacijos departamento direktoriaus Lauryno Bučalio, tyrimas, kuriame būta ir daugiau klausimų, užsakytas turint du tikslus: „Įvertinti įvaizdžio formavimo rezultatus ir įvertinti visuomenės nuostatas dėl Vyriausybės informacijos poreikio – kokia informacija apie Vyriausybės veiklą yra aktualiausia ir kokie priimtiniausi kanalai jai gauti“.

Pasak L. Bučalio, apklausos užsakovai, t.y. Vyriausybės kanceliarija, žvelgia į ateitį, o ne į praeitį.

„Mes tiriame visuomenės nuomonę žiniasklaidoje apie bendrą pasaulio finansų krizę. Norėjome sužinoti visuomenės nuomonę ir tą gavome - kad visuomenė tikisi krizės suvaldymo“, – BNS sakė L. Bučalis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų