Premjeras Gediminas Kirkilas kartu su žmona Liudmila vyks į Pekino olimpiadą.

G.Kirkilas ketvirtadienį BNS sakė, jog į Pekiną vyksta kaip privatus asmuo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) kvietimu.

Vėliau premjero atstovė spaudai Nemira Pumprickaitė patikslino, kad rugpjūčio 17-20 dienomis G.Kirkilas olimpiadoje dalyvaus kaip privatus asmuo, o nuo 21 dienos iki vizito pabaigos 25 dieną jis jau atstovaus Lietuvai kaip premjeras.

„Jis galėtų ir visą laiką išbūti kaip premjeras, bet tuomet, ko gero, liktų nesuprastas Lietuvos žmonių“, - BNS sakė N.Pumprickaitė.

Premjero potvarkiu sudarytoje delegacijoje, be paties G.Kirkilo ir jo žmonos, yra vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila, kuris kartu yra ir Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) kūno kultūros ir sporto komisijos pirmininkas, KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas ir Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas. Į delegaciją taip pat buvo įtraukta ir ministro pirmininko protokolo skyriaus vedėja Lina Terra, tačiau ketvirtadienį patikslinus potvarkį, jos delegacijoje neliko.

Premjero potvarkyje taip pat pažymima, kad „delegacijos narių komandiruočių išlaidos apmokamos iš Vyriausybės kanceliarijos ir atitinkamų institucijų lėšų“.

Tuo metu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinis sekretorius Vytautas Zubernis pažymėjo, kad premjero apgyvendinimo išlaidas padengs Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), tačiau komitetas nemoka už lėktuvo bilietus.

REKLAMA

Premjero ir jo žmonos bei kanclerio skrydžius apmokės Vyriausybės kanceliarija. Atostogaujantį V.Sarapiną šiuo metu pavaduojantis Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Olegas Romančikas BNS sakė, kad už premjero ir L.Kirkilienės kelionę mokesčių mokėtojai paklos po 13 tūkst. litų, už kanclerio - per 5,5 tūkst. litų.

Nors balandžio 10 dieną premjeras ragino dėl įtemptų Kinijos ir Tibeto santykių boikotuoti olimpiados atidarymą, bet TOK pasiūlymo atvykti į tolesnę žaidynių programą neatmetė.

Beje, kelionės į Pekiną metu G.Kirkilas atostogaus. Kaip ketvirtadienį pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, premjero atostogos truks nuo liepos 28 iki rugpjūčio 26 dienos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų