• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas sako, kad Konstitucinio Teismo sprendimas dėl Savivaldybių tarybų rinkimų atitikties Konstitucijai neturės įtakos artėjantiems rinkimams, o piliečių skundą dėl noro dalyvauti rinkimuose ne politinių partijų sąrašuose iki rinkimų likus kelioms savaitėms vadina žaidimu.

REKLAMA
REKLAMA

"Konstitucinis Teismas, neabejoju, paaiškins ir visa tai galios kitiems rinkimams. Iš kitos pusės, aš manyčiau, kad piliečių visuomenės atstovai nelabai atsakingai elgiasi. Keista, kodėl jų tas nedomino anksčiau? Kas nors nežinojo kokia rinkimų sistema pas mus? Ir visiškai nesutinku su tuo, kad tai pažeidžia piliečių teises", - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė premjeras.

REKLAMA

Pasak Vyriausybės vadovo, patekę į savivaldybę piliečiai vis tiek bus priversti tapti politine frakcija.

KT ketvirtadienį pradeda nagrinėti Vyriausiojo administracinio teismo prašymą išaiškinti, ar Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostata, rinkimuose leidžianti dalyvauti tik partijų sąrašams, neprieštarauja Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas prašo išaiškinti, ar įstatymo nuostata, faktiškai reiškianti, kad savivaldybių tarybų narius rinkėjai renka ne tiesiogiai, o iš politinių partijų kompetentingų valdymo organų "atrinktų" kandidatų, nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtinto tiesioginių rinkimų principo.

Į KT Vyriausiasis administracinis teismas kreipėsi išnagrinėjęs teisininko Petro Ragausko skundą, kuriuo šis skundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neregistruoti jo kandidatu savivaldybių tarybų rinkimuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VRK neįregistravo kandidatais grupės vilniečių, taip pat ir keleto atskirų piliečių, kurie teikė pareiškinius dokumentus nebūdami jokios partijos sąraše. VRK sprendimą priėmė, argumentuodama teisės aktais, numatančiais, jog kandidatus į tarybų rinkimus gali kelti tik partijos.

REKLAMA

Tačiau, pasak kai kurių teisininkų, problemų nekiltų tuo atveju, jei KT nuspręstų, jog įstatymas su Konstitucija nesikerta. Tačiau jei prieštaravimų būtų nustatyta, kiltų kolizija, kaip elgtis per vasario 25 dieną vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus.

Jei būtų nustatyta, kad piliečiai turi teisę dalyvauti rinkimuose ir be partinių sąrašų, nebūtų įmanoma iki rinkimų pakeisti įstatymų bazės, kuri reglamentuotų naująją rinkimų į savivaldybes tvarką.

REKLAMA

Jei KT priimtų sprendimą, jog Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas prieštarauja Konstitucijai, tačiau piliečiams nebūtų leista įsijungti į rinkimų kampaniją, būtų galima teigti, jog rinkimai vyko pažeidžiant Konstituciją. Kai kurių teisininkų vertinimu, šiuo atveju susidariusi situacija galėtų būti sprendžiama atšaukiant rinkimus.

Rinkimai į savivaldybių tarybas vyks vasario 25 dieną, jau patvirtinti galutiniai kandidatų sąrašai, vyksta agitacinė kampanija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų