FNTT nusitaikė į kriptomilijonierių Paulių Aršauską: atliekamos kratos P. Aršausko komentaras

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl kriptovaliutų kasimą vykdančio Pauliaus Aršausko galbūt šešėlinės veiklos. Situaciją savo socialiniame tinkle pakomentavo ir P. Aršauskas, teigdamas, kad kratų metu nieko nebuvo rasta.

66

"Vakar vyko kratos, deja nieko nerado ir tai dar vienas pavyzdys, kaip yra švaistomi mokeščių mokėtojų pinigai. 

Per metus sumokame tiek mokeščių, jog tikrai nusipirkčiau 2 naujus LAMBO ir dar liktų!

FNTT tyrimas tikrai vyksta, bet jis yra tęsinys pavasarį vykusio VMI tyrimo. Šiandien buvo suskaičiuotos visos plokštės visose kasyklose ir skačiai visiškai sutampa su viešai deklaruojamais. Šiandien atgausime telefonus ir kompiuterius, dirbsime toliau. Įmonės veikla netrikdoma todėl toliau kasame. Neturime ką slėpti, bet kažkam parūpo ka mes čia veikiame", - rašo P. Aršauskas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, įtardama kriptovaliutų kasimą vykdančius verslininkus šešėline veikla. Šiomis dienomis FNTT tyrėjai atliko daugiau kaip 15 kratų Vilniuje ir Kauno regionuose – bendrovės patalpose, kriptovaliutų „kasimo“ salėje, įrengtoje buvusiame baseine, bendrovės vadovų ir atsakingų darbuotojų gyvenamosiose vietose, taip pat ir naudojamuose automobiliuose, rašoma FNTT pranešime.

(66 nuotr.)
FOTOGALERIJA. FNTT atlieka tyrimą dėl P. Aršausko kriptovaliutų kasimo veiklos

BNS žiniomis, kratos atliekamos Pauliaus Aršausko įmonėje. Jis bei dar vienas įmonės vadovas byloje turi specialiųjų liudytojų statusą.

Įtarimai dėl šešėlinės veiklos jiems gali būti pareikšti, kai bus įvertinti pirminiai procesinių veiksmų metu surinkti duomenys ir nustatyta tiksli valstybei padaryta žala, skelbia FNTT.

Pirminiais duomenimis, Vilniuje veikianti ypač pelninga kriptovaliutų bitkoinų (bitcoin) ir eterio (ethereum) išgavimo veikla užsiimanti bendrovė nuo mokesčių administratoriaus galėjo slėpti tikrąjį veiklos mastą ir gaunamas pajamas.

Ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo organizuoja ir jam vadovauja Generalinė prokuratūra.

REKLAMA

Kratų vaizdo įrašą žiūrėkite:

 

FNTT direktoriaus Antonio Mikulskio teigimu, tai vienas pirmųjų ikiteisminių tyrimų Lietuvoje, kai tiriamos aplinkybės, susijusios su kriptovaliutų išgavimu ir galbūt slepiama apyvarta.

Ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo (BK 222 str.) ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo (BK 220 str.) organizuoja ir jam vadovauja Generalinė prokuratūra.

 


Rašyti komentarą...
N
Nu va
2018-09-27 13:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradėjo bernas girtis, demonstruoti savo turtus ir patraukė teisėsaugos dėmesį. Būtų sau tyliai kases milijonus iki šiol ramiai sau miegot ant savo pinigų maišo. Ale ne, reikėjo po televizijas landžioti, girtis, kitus niekinti. Dabar turi ką turi. Liks plikas basas koks ir buvo prieš pradėdamas sukčiauti.
Atsakyti
0

x
xxL
2018-09-27 12:38:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne paslaptis, kad kriptovaliutos dėl savo neatsekamumo yra naudojamos teroristų ir mafijos. Jaučiu, kad šis bičiukas neužtikrino pinigų plovimo prevencijos reikalavimų ir gražus gyvenimas pasibaigs netrukus. Manau jis turės labai džiaugtis, jei visas jo turimas turtas nueis baudų padengimui, nes už tokius bajerius ir kaliūzė gresia.
Atsakyti
-1

A
Agota
2018-09-27 13:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bachūrai nenorėjo dalintis, o dalintis reikia, tik dabar dalybos bus kitokios.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų