Europos Komisija 2021-2027 metų biudžete projektui siūlo skirti 552 mln. eurų. Valstybės narės sprendimą dėl biudžeto turbūt priims tik kitąmet.
Strasbūre pasiūlymą skirti 780 mln. eurų (dabartinėmis kainomis) ketvirtadienį palaikė 569 europarlamentarai, 17 buvo prieš, o 32 susilaikė. Europos Parlamento rezoliucija gali šiek tiek sustiprinti Lietuvos vyriausybės pozicijas derybose, bet lemiamos reikšmės turbūt neturės.
EP spaudos tarnyba praneša, jog parlamentas taip pat remia siūlymą, kad Lietuva prie bendrų eksploatavimo nutraukimo išlaidų, kaip ir iki šiol, prisidėtų 14 proc., o EK siūlė didesnę Lietuvos finansavimo dalį – bent 20 proc.
EP sprendime akcentuojama, kad Lietuva turėtų stengtis pritraukti daugiau lėšų iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, tarptautinių finansinių organizacijų. Europarlamentarai taip pat remia siūlymą į ES daugiametę finansinę programą įtraukti ir panaudoto branduolinio kuro bei radioaktyviųjų atliekų šalinimą į giluminį kapinyną.
EP pranešėjos Ignalinos AE uždarymo finansavimo klausimu Rebeccos Harms teigimu, kadangi antrojo jėgainės bloko išmontavimas prasidės 2026 metais ir tęsis po 2027 metais, prieš pradedant darbus turi būti sutelkta pakankamai lėšų šiai užduočiai.
Europarlamentarai pažymi, kad Ignalinos AE buvo pastatyta sovietinės okupacijos metais, ji gamino elektrą visam regionui, todėl jėgainės uždarymas negali būti vien tik Lietuvos problema.
ES 2014-2020 metais jėgainės uždarymo darbams skyrė 450,8 mln. eurų, 2007-2013 metais – 837,4 mln. eurų.
Lietuva uždaryti Ignalinos AE įsipareigojo stodama į ES. Jėgainė galutinai sustabdyta 2009-ųjų pabaigoje, o jos uždarymo darbai, skaičiuojama, truks iki 2038 metų.