Europarlamentaras Jakeliūnas padavė į teismą Landsbergį

Europarlamentaras Stasys Jakeliūnas pranešė, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė svarstyti jo civilinį ieškinį dėl užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio teiginių pripažinimo neatitinkančiais tikrovės, žeminančiais garbę ir orumą bei neturtinės žalos atlyginimo.

„Šio bylos ištakos – 2018 m. liepos mėn., kuomet 30 Seimo narių, įskaitant ir TS-LKD partijos pirmininką, kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl kaupiamosios pensijų sistemos reformos. Jei teismas būtų pritaręs konservatorių reikalavimui atšaukti priimtus įstatymus, tai kiekvienam dabartiniam senatvės pensininkui kainuotų 50 eurų per mėnesį“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė S. Jakeliūnas.

Pasak europarlamentaro S. Jakeliūno, yra įdomi detalė: „Didžioji dalis kreipimosi teksto yra pažodžiui nukopijuota advokatų parengta įstatymų analizė, kurios išvados palankios jos užsakovams – pensijų fondams. Atlikti preliminarų Seimo narių (iš tikrųjų – pensijų fondų advokatų) kreipimosi vertinimą Konstituciniame Teisme turėjo teisėja, kurios sesuo – viena iš teksto autorių! Tad G. Landsbergis su kolegomis Konstituciniame Teisme ne tik ketino ginti pensijų fondų interesus, bet ir sukėlė jame neregėtą interesų konfliktą“.

Pasak jo, tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas G. Landsbergis, 2018 m. rugsėjį laidoje „DELFI Diena“ komentuodamas tuomet „valstiečių“ Vyriausybės rengiamą pensijų reformą, pateikė tikrovės neatitinkančius teiginius, kurių vėliau nepaneigė.

„Mane pasiekė žinios, kad Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas lankėsi Konstituciniame Teisme ir grasino Konstitucinio Teismo teisėjams, kad nebūtų priimtas nagrinėti šitas klausimas {…} Tokia informacija yra pateikta, jeigu tai yra tiesa, tai reiškia, kad buvo daromas spaudimas KT dėl konkretaus įstatymo priėmimo“, – tuomet laidoje kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA

„Teismo pirmininkas, nepraėjus nei valandai po šio absurdiško G. Landsbergio kaltinimo, jį vienareikšmiškai paneigė. Nors ne kartą viešai raginau tai padaryti, G. Landsbergis iki šiol nepagrindė savo teiginių. Tad neliko nieko kito, kaip tik kreiptis į teismą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė S. Jakeliūnas.


Rašyti komentarą...
V
Varge tu
2021-03-18 21:39:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik anuka paduot i teisma, bet ir ozi, kuris sunaikino musu tauta su savo 100% melagienom bei poezija. Sita landsbergiu dinastija turi zlugti.
Rusofobas - musu Tevynes priesas.!
Atsakyti
-5

J
Jo
2021-03-18 20:49:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerą kia ulę pakišo komso molcas marčiulionis
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2021-03-19 00:52:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Varge tu,
aciu, isvada pritrenkanti! As TV3 komentaruose daznai rasiau, kad yra nerasyta aksioma: arsiausias RU priesas tuo paciu yra arsiausias Lietuvos ir lietuviu tautos priesas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų