Premjeras Andrius Kubilius neatskleidžia naujojo eurokomisaro, pakeisiančio išrinktąją Prezidentę Dalią Grybauskaitę, tačiau neneigia, kad juo gali tapti realiausiu kandidatu laikomas finansų ministras Algirdas Šemeta. Tuo tarpu išrinktoji Prezidentė patvirtino, jog jos įpėdinis Briuselyje bus A. Šemeta.

Spėliones, kad A. Šemeta gali tapti naujuoju eurokomisaru, sustiprino tai, kad trečiadienį į Briuselį, Europos vadovų tarybos posėdį, su A. Kubiliumi vyksta ir finansų ministras. Pasak Ministro Pirmininko, A. Šemeta skrenda į Briuselį, nes "jame vyks svarbus įvykis, bus sprendžiama daug svarbių finansinių klausimų".

Paklaustas, ar A. Šemeta vizito metu susitiks su Europos Komisijos (EK) prezidentu Žozė Manueliu Barozu (Jose Manuel Barroso) ir bus pristatytas kaip kandidatas į eurokomisarus, Premjeras nuo atsakymo išsisuko.

"Ketvirtadienį kalbėjau su ponu Barozu, išreiškiau jam paramą jo siekiuose dar kartą tapti EK prezidentu, aptariau būsimo komisaro kandidatūrą ir kaip ji turėtų būti svarstoma pagal Europos Sąjungos teisės aktus. Sprendimą dėl komisaro, kuris dirbs komisijoje, priima EK prezidentas", - pirmadienį ryte žurnalistams sakė A. Kubilus.

REKLAMA

Premjero teigimu, Lietuvoje yra daug tinkamų kandidatų.

"Ką aš kalbėjau su ponu Barozu, tai žino tik jis ir aš. Sutariau su Ž. M. Barozu, kad ši informacija kol kas yra konfidenciali", - teigė Premjeras.

A. Šemeta nei jo galimo skyrimo eurokomisaru, nei trečiadienio kelionės į Briuselį tikslų nekomentuoja.

Tuo tarpu išrinktoji Prezidentė D. Grybauskaitė patvirtino, kad A. Šemeta kaip tik ją ir pakeis EK.

"Niekada nieko iš anksto negali planuoti. Net apie save kalbėdamas. Viskas priklausys nuo daugelio aplinkybių. Tiktai norėčiau palinkėti Lietuvai, kad mes bent jau dabar išlaikytume finansų ir Europos biudžeto portfelį. Na, o ateitis parodys, kaip jam seksis. ",- žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Ji pridūrė, kad A. Šemetos kandidatūra pasirodė ne geriausia, o tikslingiausia. D. Grybauskaitės teigimu, Lietuvai svarbu yra išlaikyti dabartinį eurokomisaro - finansinio programavimo ir biudžeto - portfelį. Mažai valstybei tokia atsakomybės sritis yra tikrai naudinga.

Paklausta, ar yra numačiusi, kas galėtų užimti A. Šemetos vietą Lietuvoje, D. Grybauskaitė sakė, kad šiuo metu vyksta diskusijos.


Rašyti komentarą...
W
WC
2009-06-15 19:34:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai-visus brudus lauk iš Lietuvos,tegul knisa protą kitiems balvonams.Landzbergis jau ten ir kaip ramu paliko,niekas nemekena ir daug smagiau.
Atsakyti
0

d
dundis...:D
2009-06-16 12:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne, nes nereikia gadinti musu salies ivaizdzio, tokius kaip semeta isvis reikia dizinfekuoti lauk is lietuvos, bet neatstovavimui lietuvai, jus ka, grybauskaite kur tavo pazadai ir ar vel eilinis prezidentas tik pieska siam dideliam zaidime...
Atsakyti
0

d
dundis...:d
2009-06-16 12:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
semeta lauk is valdzios ir lietuvos, tokiu moksliuku tikrai nereikia lietuvai, jis siuksle....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų