Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuomotą automobilį Lietuvoje pardavusiam ir pardavimo dokumentus suklastojusiam estui skirta 3,8 tūkst. eurų bauda, penktadienį pranešė Tauragės apylinkės teismas.

Nuomotą automobilį Lietuvoje pardavusiam ir pardavimo dokumentus suklastojusiam estui skirta 3,8 tūkst. eurų bauda, penktadienį pranešė Tauragės apylinkės teismas.

REKLAMA

Jo teigimu, 30 metų estas K. S. spalio 5 dieną už 2,5 tūkst. eurų įmonei Lietuvoje pardavė 15 tūkst. eurų vertės automobilį „Lexus GS250“, nors žinojo, kad automobilis įgytas nusikalstamu būdu Estijoje.

Taip pat estas pirkimo-pardavimo sutartyje ranka įrašė, kad automobilį parduoda kitas asmuo ir suklastojo jo parašą.

Vėliau paaiškėjo, kad automobilis priklauso Estijos automobilių nuomos kompanijai, jį spalio 2 dieną asmuo, prisistatęs A. K. vardu, išsinuomojo, tačiau pasibaigus terminui negrąžino.

Teismo teigimu, paaiškėjus visoms aplinkybėms, vyras savo kaltę dėl padarytų nusikalstamų veikų pripažino visiškai.

Apklausos metu jis nurodė, kad pažįstamas asmuo susisiekė su juo ir jam pasiūlė automobilį parduoti Lietuvoje, už tai jam pažadėjo 10 proc. nuo pardavimo sumos.

REKLAMA

Automobilių stovėjimo aikštelėje Estijoje jis susitiko su minėtu asmeniu, kuris jam davė pirkėjo iš Vilniaus telefono numerį, taip pat davė adresą Tauragės mieste, jei automobilio nenupirktų Vilniuje.

„Jis jam pasakė, kad automobilį reikia parduoti konkretaus asmens vardu, todėl nurodė jo duomenis“, – rašoma pranešime.

Anot teismo, nepavykus parduoti automobilio Vilniuje, estas atvyko į Tauragę.

Iš pradžių pirkėjui jis pasakė, kad automobilio kaina yra 5 tūkst. eurų, tačiau pirkėjas pradėjo derėtis dėl kainos. Norėdamas kuo greičiau parduoti automobilį, sutiko su pasiūlyta perpus mažesne kaina ir autoservise pradėjo pildyti pirkimo-pardavimo dokumentus ir ant sutarties pasirašė kito asmens vardu, suklastojo parašą.

Teismo teigimu, žmogus, kuris estui perdavė automobilį, nesakė, kad jis yra įgytas nusikalstamu būdu, tačiau jis tai numanė, taip pat matė, kad tai yra prabangus automobilis, jo vertė didesnė nei 10 tūkst. eurų, suprato, kad automobilis gali būti įgytas neteisėtai.

REKLAMA
REKLAMA

„Teismas įvertino tai, kad vyras prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi, nenustatyta jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, todėl bausmės skyrimo tikslai bus pasiekti jam paskyrus baudą. Kadangi kaltinamasis pripažino savo kaltę, paskirta bauda sumažinta vienu trečdaliu“, – teigiama pranešime.

Estas K. S. nuteistas baudžiamuoju įsakymu, tačiau per 14 dienų nuo dokumento įteikimo gali prašyti surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jeigu kaltinamasis šia teise nepasinaudos, baudžiamasis įsakymas įsiteisės ir negalės būti skundžiamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų