ES patvirtinti skiepai, kurių nėra EK vakcinų portfelyje, bus įtraukti į „žaliąjį pasą“

Vadinamasis žaliasis pasas dėl vakcinacijos buvo pasiūlytas Europos Sąjungoje siekiant sudaryti sąlygas laisvam piliečių judėjimui Bendrijoje, o dėl atvykstančiųjų iš trečiųjų šalių dar laukia darbas, pareiškė už sveikatos apsaugą atsakinga Europos Komisijos narė Stela Kiriakides.

„Tiems, kas atvyksta iš trečiųjų šalių, situacija kitokia. Tai aspektas, prie kurio reikia dirbti. Dirbame prie šio klausimo glaudžiai bendradarbiaudami su Pasaulio sveikatos organizacija“, – sakė eurokomisarė, ketvirtadienį atsakinėdama į Europos Parlamento narių klausimus per Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto posėdį.

Siūlyme numatyta įtraukti į sertifikatą skiepus, nepriklausančius Europos Komisijos vakcinų portfeliui, jeigu jos patvirtintos ES, sakė S. Kiriakides.

Anot jos, Europos Komisijoje manoma, kad jei šios vakcinos atitinka būtinus mokslinius reikalavimus ir bus atliktas jų ekspertinis vertinimas ES, jas galima įtraukti į europinį sertifikatą, kuris turi būti lankstus.

„Norime padėti laisvam žmonių judėjimui“, – sakė eurokomisarė.

Pasak S. Kiriakides, ES valstybės narės ketina naudoti šį sertifikatą nacionaliniu mastu įvairiems renginiams, be kita ko, ir turizmo sektoriuje.

„Tai turi spręsti valstybės narės“, – sakė ji.

Pastaruoju metu ES aukšto rango pareigūnai nekart sakė, kad europinis sertifikatas galėtų būti patvirtintas birželį, prasidedant vasaros atostogų sezonui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų