Energetikos ministras domėsis „LitPol Link“ eiga

Energetikos ministras Jaroslovas Neverovičius dvi dienas domėsis, kaip įgyvendinamas Lietuvos ir Lenkijos elektros energijos jungties projektas „LitPol Link“.

Ketvirtadienį ir penktadienį ministras lankysis Lietuvoje ir Lenkijoje, kur susitiks su projektą įgyvendinančios bendrovės „LitPol Link“ vadovais bei projekto rangovais, BNS pranešė energetikos ministro vyriausioji patarėja Daiva Rimašauskaitė.

Varšuvos įmonių „IDS-Bud“ ir „Enprom“ konsorciumas Lenkijoje už 463,55 mln. zlotų (389,4 mln. litų) tiesia 400 kilovoltų (kV) liniją nuo Elko iki Lenkijos sienos su Lietuva, o liniją nuo sienos iki Alytaus už 73,3 mln. litų tiesia Lietuvos kapitalo energetikos įmonė „A.Žilinskio ir Ko“. Be to, bendrovė už 43,5 mln. litų stato transformatorių pastotę Alytuje, projektą įgyvendinant, taip pat dalyvauja Švedijos kompanija ABB - ji už 349 mln. litų stato nuolatinės srovės intarpo ir 400 kV skirstyklą Alytuje.

Po 50 proc. 2008-ųjų gegužę įkurtos „LitPol Link“ akcijų valdo Lietuvos elektros perdavimo tinklo operatorė „Litgrid“ ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatorė „PSE Operator“.

„LitPol Link“, kurią žadama baigti 2015 metais, yra vienas iš strateginių Lietuvos energetikos projektų. Tarpsisteminė jungtis sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras ir sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų