• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos universiteto studentų kantrybė išseko - nesulaukę, kol šalies Vyriausybė ištesės pažadą kompensuoti aukštųjų mokyklų skolas, susidariusias dėl nesurinktų įmokų už studijas, jaunuoliai pradėjo savaitę truksiančią Klaipėdos universiteto gelbėjimo akciją, kurios metu miesto gyventojų prašo pinigais paremti universitetą.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar popiet penkiose judriausiose miesto vietose praeivių dėmesį traukė ryškiomis liemenėmis vilkintys ir lankstinukus dalijantys bei pinigų paaukoti prašantys jaunuoliai.

REKLAMA

Nežinia, ar bent vienas klaipėdietis, gavęs lapelius su padėka aukštajam mokslui ir Klaipėdos universiteto (KU) banko sąskaitos numeriu, varginosi pervesti pinigus ties bankroto riba atsidūrusiai aukštajai mokyklai, tačiau metusiųjų pinigus į studentų rankose laikytas dėžutes buvo nemažai.

REKLAMA
REKLAMA

KU studentai tikisi, kad klaipėdiečiai aukos tiek, jog jų surinktų pinigų užteks sumokėti dėstytojų atlyginimams už spalio mėnesį

Ponia Irena, paaukojusi 10 litų, sakė žinanti, kad universitetui - sunkūs laikai, „stipendijų nėra iš ko mokėti“.

„Gerai, kad mano dukra studijuoja užsieny. Ten tokių bėdų nėra“, - sakė klaipėdietė.

Panelė Indrė, taip pat paaukojusi 10 litų, teigė palaikanti akciją, nes pati - KU studentė, tačiau pridūrė, jog būtų kur kas geriau, jei aukštąsias mokyklas remtų Vyriausybė, o ne studentai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KU Studentų sąjungos (SS), organizavusios „gelbėjimo“ akciją, prezidentė Eglė Juozapavičiūtė džiaugėsi, kad žmonės į pinigų prašančius studentus reagavo geranoriškai ir rėmė gana dosniai.

Seimas uždraudė įmokas rinkti avansu

Priminsime, kad rudenį įmokos iš studentų nerinktos pasikeitus teisinei bazei: vasaros pradžioje Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą, kad įmokos iš studentų negali būti renkamos, kol nežinomi rudens semestro rezultatai.

REKLAMA

Tačiau Vyriausybei nekompensavus dėl studijų įmokų susidariusių skolų, šios kol kas gula ant aukštųjų mokyklų pečių. Lėšas universitetai arba turi skolintis, ar ieškoti savo rezervuose, kurių, kaip teigiama, jie tiesiog neturi.

Beje, vakar ir Seimas vienbalsiai uždraudė rinkti studijų įmokas avansu.

„Valstybinių aukštųjų mokyklų visų formų pagrindinių, vientisųjų ir antrosios pakopos studijų studentai, studijuojantys studijų vietose, į kurias priimamų studentų studijos visiškai arba iš dalies apmokamos valstybės biudžeto lėšomis, 2008-2009 mokslo metų pirmąjį (rudens) semestrą studijų įmokas moka pagal 2008-2009 mokslo metų pirmojo (rudens) semestro studijų rezultatus“, - rašoma priimtose teisės akto pataisose.

REKLAMA

Pasak Lietuvos studentų atstovybių sąjungos prezidentės Indrės Vareikytės, tai reiškia, kad Vyriausybė dabar bus priversta kompensuoti skolas aukštosioms mokykloms.

„Anksčiau Konstitucinio Teismo sprendimas buvo traktuojamas dviprasmiškai. Todėl Vyriausybės vadovas Gediminas Kirkilas, dar rugpjūčio mėnesį pažadėjęs trūkstamas lėšas surasti iki rugsėjo 15 dienos, vėliau savo pažado išsigynė. Praeitą penktadienį mes kreipėmės į finansų ministrą Rimantą Šadžių, primindami Vyriausybės pažadą ir prašydami aiškiai įvardyti, kada lėšos pasieks aukštąsias mokyklas. Atsakymo kol kas nesulaukėme, tačiau dabar bent aišku, kad universitetų patirtus nuostolius Vyriausybė privalės kompensuoti“, - sakė I. Vareikytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu KUSS prezidentė E. Juozapavičiūtė teigė, jog dėl vakarykščio Seimo sprendimo „gelbėjimo“ akcijos nutraukti ar trumpinti neketinama - kaip ir planuota, ji tęsis iki penktadienio.

„Nesu įsitikinusi, kad tie pinigai artimiausiu metu bus pervesti. O jau artėja mėnesio galas - tuoj reikės mokėti dėstytojams atlyginimus. O iš ko universitetas juos mokės, jei skolas Vyriausybė sugalvos kompensuoti tik iš kitų metų biudžeto?“ - greitu pagerėjimu abejojo studentų atstovė.



Laima Švedaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų