LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Rusų koncernas „Gazprom“ mainais į mažesnes dujų kainas Lietuvos taip pat prašo nuolaidų. Tačiau nepriklausomas energetikos ekspertas Romas Švedas jaučia neadekvačių mainų grėsmę. „Nereikia daryti visai jokių nuolaidų [„Gazprom“]. Dabar mes esame stipresnėje pozicijoje“, – jam antrina politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad rusų dujų milžino „Gazprom“ planai mažinti dujų kainas yra pavėluoti, nes Lietuvai gamtinės dujos esą ir taip atpigs Vyriausybei laimėjus bylą Stokholmo arbitraže. Anot nepriklausomo energetikos eksperto R. Švedo, Lietuvai laimėti šią bylą yra visai realu.

„Tai, kad Lietuvos pretenzija buvo priimta ir ji yra nagrinėjama, yra faktas, liudijantis, kad Lietuvos pretenzija nėra niekinė, ji nėra be pagrindo, tad yra galimybės ir laimėti. Aš jas vertinu realiai“, – LRT radijo laidai „60 minučių“ sako R. Švedas. Paklaustas, kaip vertina „Gazprom“ norą iš Lietuvos mainais į mažesnes dujų kainas gauti nuolaidų, jis sako jaučiantis neadekvačių mainų grėsmę. „Mums žada kainos nuolaidą, kainos, kuri yra viena didžiausių Europoje ir netgi pasaulyje, kainos, kurią mes pagrįstai kvestionuojame tarptautiniame teisme ir kainos, kuri yra kvestionuojama Europos Komisijos. Ir už tai dar yra prašoma nuolaidų“, – stebisi R. Švedas.

REKLAMA

Jo manymu, Lietuvai dabar palankus metas derėtis, mat realu, kad dujų kaina ir taip bus sumažinta, o galbūt net bus galimybių pateikti civilinius ieškinius dėl kompensacijų. „Būtų neadekvatu [nuolaidžiauti]. O nuolaidų iš mūsų yra prašoma ypač svarbiais, strateginiais klausimais“, – pabrėžia R. Švedas.

Jam antrina ir politikos apžvalgininkas M. Laurinavičius. „Tik aš manyčiau, kad [...] jei derėtumėmės normaliai ir galvotume ne apie kokius nors politinius interesus, [...] o apie valstybės interesus, apie vartotojų interesus, tai yra palankus metas derėtis. Tik nereikia visai jokių nuolaidų daryti. Dabar mes esame stipresnėje pozicijoje“, – įsitikinęs politikos apžvalgininkas.


Rašyti komentarą...
r
rolkis1112
2013-09-08 09:10:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
paskutine dalis ypac parodo kokia jega mes turim pries gasprom........
Atsakyti
0

N
Nejaugi
2013-09-08 09:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
9m veltui atiduoti vamzdziai ir didziausia duju kaina Europoje yra dar maza nuolaida?Toiu supernuolaidu neislaikytu jokia pasaulio valstybe.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų