Ar esate ką nors ūkiško nuveikę namie? Kvailas klausimas. Be abejo, kad esate ir baldus rinkę, lemputę keitę, prie kompiuterio dienos darbus užbaiginėję ir daugybę kitokių ūkinių veiklų užsiiminėję. Blogai, nes patalpų paskirtis tai juk ne tokia. Kaip jūs taip ne pagal patalpų paskirtį elgiatės. Juk jūsų daugiabutis gyvenamosios paskirties, o jūs taip neatsakingai elgiatės ir jame ūkine veikla užsiimate. Daugiabutyje galima tik „būti", „gyventi" taip, kad niekam nepasirodytų, jog kažką veikiate.

Kalbu apie nuo šių metų pradžios įsigaliojusį Sveikatos ministro įsakymą neišduoti higienos paso, jeigu nekilnojamojo turto registro duomenys neatitinka veiklos, kuriai toks pasas reikalingas. Kitaip tariant, kadangi daugiabučiai yra gyvenamosios paskirties, juose, nepakeitus patalpų paskirties, nebegalės veikti nei kirpyklos, nei batų taisyklos, nei skalbyklos nei sporto klubai ar kitų panašių paslaugų teikėjai. (Nebent seniau išduotas higienos pasas dar galioja)

Biurokratai postringauja, jog verslas turėjo laiko pasiruošti pokyčiams, apie naujus reikalavimus buvo pranešta iš anksto. Gal ir buvo, bet nuo to, jog apie kvailystę buvo pranešta iš anksto, ji netampa protingesnė. Norint patenkinti naują reikalavimą reikia prasibrauti pro didžiules biurokratines džiungles, gaišti brangų laiką ir patuštinti kišenes keliais, o turbūt netgi keliolika tūkstančių litų. Puikus būdas „nužudyti" kokią mažą kirpyklėlę ar odontologijos kabinetą, savarankiškai duonai užsidirbantį verslininką.

REKLAMA

Blogiausia, kad visos šios problemos yra sukurtos tik dėl visiškai biurokratinio sprendimo, kuris neatsižvelgia į realybę ir joje gyvenančius žmones. Juk ir anksčiau norint gauti higienos pasą reikėjo atitikti ūkinei veiklai keliamus reikalavimus, o patalpų paskirtis yra tik formalumas. Tai puikus pavyzdys, kai valdžios atstovams konkretus pakeitimas yra tik eilutė dokumentuose, o veikla užsiimantiems žmonėms - milžiniškas veiklos apsunkinimas.

Juokaujant galima būtų spėti, jog norėdami būti nuoseklūs ir užtikrinti, jog patalpos visur ir visada atitiktų veiklą valdžios atstovai pradės reikalauti internete registruoti kiekvieną savo judesį ir tuo pačiu keisti patalpų paskirtį. Gamini šeimai pusryčius - užregistruoji savo virtuvę kaip maitinimo paslaugoms skirtą patalpą, miegamajame mini treniruoklį - užregistruoji patalpą kaip sporto klubą...kad tik sienos neįsižeistų dėl savo paskirties


Rašyti komentarą...
o
o
2012-02-24 10:04:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasistatykit nama arba issinuomokite komercines paskirties patalpas, juk pilna laisvu patalpu, kodel gyventojai turi kenteti nuo nepatogumu, kai uzgrusti kiemai klientu auto, nuolatinis surmulys nuo ryto iki vakaro, nekalbant apie sporto klubo keliama triuksma.Geras istatymas.
Atsakyti
0

t
to o
2012-02-24 10:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet tu esi įdomus žmogus... Gal priklausai biurokratų armijai?
Atsakyti
0

.
...
2012-02-24 13:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu išsakytai nuomonei 100 %. Apie jokį verslo žlugdymą šioje situacijoje kalbėti neverta. Pilna tuščių komercinės paskirties patalpų. Gyvenu name, kuriame net dvi kirpyklos. Rezultatas - kiemas nuolat užgrūstas automobiliais (kartais tenka palei namo pakraštį žolėmis į namus eiti, nes užstatytas įėjimas į laiptinę), aikštelė, kurią gyventojai savo pastangomis ir pinigais buvo naujai išsiasfaltavę, šiai dienai visa duobėta, šaligatviai nuo ant jų statomų automobilių ištrupėję, žalia veja paversta išvažinėtu purvynu..., bet sniegą kasa, šiukšles renka ir visa aplinkos tvarka rūpinasi gyventojai, nes verslininkui neįdomu... Galėčiau dar ilgai vardinti patiriamus nepatogumus ir visišką nesiskaitymą su gyventojais . Iškraustyti verslininkus iš gyvenamųjų namų yra problemos sprendimas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų