E. Gentvilas sako, kad NSGK tyrimo išvados turi trūkumų

Opozicinių Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas sako, kad trečiadienį patvirtintos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) parlamentinio tyrimo išvados dėl verslo poveikio politikai turi trūkumų, tačiau pats tyrimas buvo reikalingas.

Parlamentaras tvirtino pasigedęs informacijos apie verslo įtaką kitoms partijoms.

„Man norėjosi visapusiškesnio įvertinimo, (...) kad ir „valstiečių“ kontaktai su „Agrokoncernu“ būtų įvertinti, kad ir konservatorių kontaktai su kai kuriomis verslo grupėmis būtų detaliau paanalizuoti“, – BNS sakė parlamentaras.

Visgi jis teigė, kad komiteto tyrimas buvo reikalingas, nors jo išvadose dėmesio dėl santykių su koncernu „MG Baltic“ sulaukė ir patys liberalai: „Traktuojame, kad tiesos akimirka yra reikalinga visiems“.

E. Gentvilas tvirtino tyrime taip pat pasigedęs detalesnės analizės, kokią įtaką politiniams procesams Lietuvoje daro rusiškas verslas.

Jis sakė, kad tyrimo išvadose pateiktos rekomendacijos teisėsaugai ir Vyriausybei yra „silpnokos“.

NSGK konstatavo, kad „MG Baltic“ prieš daugiau nei dešimtmetį ėmėsi įgyvendinti politinį scenarijų, pagal kurį siekta įkurti naują, koncerno interesus tenkinančią liberalų partiją. Komitetas nurodė, jog Liberalų sąjūdis yra „artimai susijęs“ su koncerno vadovais.

REKLAMA

Prieš kelias savaites žiniasklaidoje paskelbtoje parlamentarams pateiktoje Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje apie „MG Baltic“ įtaką politiniams procesams buvo rašoma, kad Liberalų sąjūdžio kūrimas buvo „MG Baltic“ projektas. Taip pat teigta, jog partija yra kontroliuojama koncerno.

E. Gentvilas teigė, kad formuluotė Liberalų sąjūdžio atžvilgiu buvo sušvelninta tiek, kiek įmanoma.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų