Dužo Venckienės viltys išvengti Lietuvos

JAV teismas atmetė teisėjos Neringos Venckienės skundą dėl ekstradicijos. Moteris siekė, kad jos perdavimas Lietuvai būtų sustabdytas, bet teismo jos noras likti JAV neįtikino. Tiesa, N. Venckienės sūnus sako, kad kova dar nebaigta ir jis, kartu su įkalinimo įstaigoje esančia mama, dar kovos.

N. Venckienės sūnus savo „Facebook“ paskyroje patvirtino žinią apie praeitą savaitę teismo priimtą spendimą atmesti skundą dėl ektradicijos sustabdymo į Lietuvą.

„Tiems kurie seka mano mamos istorija: prieš pora dienų Čikagos teismas atmetė mano mamos skundą sustabdyti jos ekstradiciją į Lietuvą. Viena iš pagrindinių priežasčių tai yra Lietuvos vyriausybės pateikti melagingi „įrodymai“ ir pasenęs JAV ekstradicijos įstatymas kuris neleidžia mano mamai net pateikti priešingų įrodymų arba argumentuoti politinę bylos esmę. Bet norėčiau užakcentuoti, kad kova nebaigta ne tik Lietuvoje bet ir JAV. Tiesa visados iškyla į dienos šviesą“, – „Facebook“ paskyroje rašė Karolis Venckus.

Portalas tv3.lt primena, kad N. Venckienė buvo sulaikyta 2018 metų vasarį, žinia apie jos sulaikymą priminė apie lietuvių jau kiek primirštą bene skandalingiausią pedofilijos skandalą Lietuvos istorijoje. Dėl buvusios teisėjos ir Seimo narės suėmimo prokurorai į JAV pareigūnus kreipėsi dar 2015-ųjų pabaigoje.

Tiesa, N. Venckienė iš Lietuvos išvyko dar anksčiau, 2013 metais. Kai prabėgus daugiau kaip dviem metams (po prokurorų kreipimosi į JAV pareigūnus) N. Venckienė pagaliau buvo sulaikyta, Generalinės prokuratūros (GP) atstovai nuo išsamesnių komentarų susilaikė. Mat, anot jų, šiuo metu viskas yra sprendžiama JAV.

N. Venckienei yra pareikšti 13 įtarimų.  Iš visų 13 N. Venckienei pateiktų įtarimų, griežčiausia bausmė gresia dėl piktnaudžiavimo, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos. Pagal šį straipsnį didžiausia gresianti bausmė yra iki 7 metų už grotų. Tai apibrėžta Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse.

Pagal kitus straipsnius bausmės yra švelnesnės. Pavyzdžiui, dar pagal du straipsnius numatytas maksimalus įkalinimas iki 5 metų, pagal 3 straipsnius iki 3 metų ir t.t.

Už tam tikras veikas gresia areštas. Nors tam tikrais atvejais, pagal daugiau nei vieną epizodą teisiamam asmeniui gali grėsti ne daugiau kaip maksimali griežčiausiame straipsnyje numatyta bausmė (N. Venckienės atveju 7 metai), bet šis atvejis, tikėtina, nepriklausys tai bylų grupei.

Lietuvos teismai skiria bausmes už kiekvieną nusikalstamą veiką atskirai, o po to paskiria galutinę subendrintą bausmę. Skirdamas galutinę subendrintą bausmę, teismas gali bausmes apimti arba visiškai (ar iš dalies) jas sudėti.  


Rašyti komentarą...
J
Je
2019-07-22 12:55:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau 13 įtarimų lipdymas kai ką pasako... Netikiu Lietuvos teisingumo sistemos veikimu. Tai kiek nusikaltinų ar įtarimų galima prikergti eiliniam piliečiui ,jei LR buvusiai teisėjai tiek?
Atsakyti
-8

L
Lina
2019-07-22 13:33:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunus raso tiesa
Atsakyti
-7

N
Nu jo
2019-07-22 15:35:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neskubekit dziaugtis - yra dar galimybe kreiptis i Auksciausiaji teisma. Neringa tuo pasinaudos. Taigi, dziaugsmo asaras del ekstradicijos kol kas dar pasilaikykit sau....
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų