Draugą nužudęs režisierius jau laisvėje, bet nuoskaudų nepamiršo: prašo 13 tūkst. eurų

Dailininką bei savo gerą bičiulį Naglį Karvelį 2014-ųjų sausį nužudęs režisierius Algimantas Maceina už grotų buvo pasiųstas 8 metams. Vis dėlto, prabėgus penkiems metams jo prašymas dėl lygtinio paleidimo buvo patenkintas ir režisierius atsidūrė laisvėje.

Nepaisant to, iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos ištrūkęs A. Maceina nuo teisėsaugos sistemos per daug nenutolo. Dar praėjusių metų rudenį buvo paskelbtas vienas nuosprendis dėl A. Maceinos prašymo panaikinti nužudytojo sūnui priteistą neturtinę žalą.

Lietuvos apeliacinis teismas tada paskelbė, kad A. Maceina privalo atlyginti nukentėjusiajam priteistą 9 tūkst. eurų sumą. Pralaimėjęs šią bylą režisierius nusprendė pabandyti prisiteisti dar solidesnę sumą dėl patirtų nepatogumų atliekant bausmę Pravieniškių pataisos namuose.

Pažeminimą įvertino įspūdinga suma

Į Vilniaus apygardos administracinį teismą A. Maceina kreipėsi su skundu, prašydamas iš Pravieniškių pataisos namų priteisti 13 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

A. Maceina nurodė, kad nuo 2015 m. sausio 15 d. iki 2017 m. kovo 20 d. buvo laikomas Pravieniškių pataisos namų patalpose, pažeidžiant galiojančius teisės aktus, perpildytose kamerose, neatitinkančiose higienos normų ir saugos reikalavimų.

„Kamerose buvo šalta, drėgna, tamsu, veisėsi parazitai, netinkamas apšvietimas ir ventiliacija, trūko sanitarinių mazgų ir praustuvių. Nebuvo sudaryta galimybė praustis po dušu ne rečiau kaip kartą per savaitę.

Dėl kalinimo netinkamomis sąlygomis patyriau neturtinę žalą, kuri pasireiškė dvasiniais išgyvenimais, nepatogumais, emocine depresija, pažeminimu“, – skunde argumentus dėstė A. Maceina.

Pravieniškių pataisos namų atstovai, savo ruožtu, prašė A. Maceinos skundą atmesti kaip nepagrįstą.

Abi puses išklausęs teismas nusprendė A. Maceinos skundą tenkinti iš dalies. Teismas pripažino, kad pareiškėjo A. Maceinos teisė į įstatymuose nustatytas bausmės atlikimo sąlygas (dėl kenkėjų naikinimo) Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje nuo 2016 m. kovo 22 d. iki 2017 m. kovo 20 d. buvo pažeista.

REKLAMA

Bet reikalavimas dėl neturtinės žalos atlyginimo pinigais teismo buvo atmestas kaip nepagrįstas. Lygiai taip pat nepagrįstais įvertinti ir kiti A. Maceinos nusiskundimai.

Alkoholis ir pavydas

Nusikaltimas, kuris atvedė A. Maceiną į teisiamųjų suolą įvykdytas 2014 m. sausio 19-ąją, režisieriaus namuose. Tą vakarą buvo gausiai vartojamas alkoholis, susirinko daugiau A. Maceinos draugų.

Bylos duomenimis, A. Maceinos pykčio priepuolį sukėlė tai, kad jis išvydo, kaip N. Karvelis yra apkabinęs režisieriaus ilgametę draugę. Tarp draugų kilo konfliktas. A. Maceina griebė peilį ir dūrė aukai į šlaunį.

Peilis pataikė į arteriją, todėl prasidėjo stiprus išorinis kraujavimas. Į įvykio vietą buvo iškviesti medikai, tačiau jie sužalotam menininkui niekuo padėti nebegalėjo. N. Karvelis jau buvo miręs.

Neabejotinai prie šio kruvino konflikto prisidėjo suvartotas alkoholio kiekis. A. Maceinos kraujyje nusikaltimo metu rasta 2,6 promilės alkoholio. Panašaus girtumo buvo ir N. Karvelis.


Rašyti komentarą...
t
tikrai
2020-04-25 18:14:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
baisu o dar pinigu praso reikejo is viso laikyt rusyje be jokiu patogumu
Atsakyti
-4

Y
Y
2020-04-25 19:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vypso svolacius nuzudes drauga.
Atsakyti
0

A
Anas
2020-04-25 18:04:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokia.dabartine.Teismu.sistema.ir.reklamuoja.per.Ziniasklaida..lyg.atlieka.Didvyriska..darba..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų