Vyriausybė ir Seimas per anksti nudžiugo, kad didžiulis profsąjungų organizuotas mitingas sausio 16–ąją neįvyko. Jis įvyks, tik kiek vėliau. Teismas nusprendė: sostinės savivaldybė, nedavusi leidimo protestuoti prie Seimo rūmų, pažeidė įstatymus. Nepaisant to, mitingas sekmadienį neįvyko.
Negi Vyriausybė sugebėjo ir profsąjungas „nupirkti“? Belieka prisiminti, kaip pensininkų atstovai iš „Bočių“ sąjungos buvo įkalbėti sutikti su pensijų sumažinimu, Seimo valstiečiai įkalbėti balsuoti už valdančiųjų pasiūlymus, pažadant tam tikrų nuolaidų jų elektoratui.
Kartais pakanka ir dar paprastesnių metodų. Pavyzdžiui, pasikviesti aršiausius Vyriausybės kritikus į savo komandą, kaip pasielgė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius – savo patarėju pasikvietė vieną iš buvusių studentų judėjimo lyderių Joną Okunį.
Arba paprasčiausiai neišduodamas leidimas rengti mitingą. Tiesa, tokiais atvejais premjeras Andrius Kubilius paaiškina, kad ne Vyriausybė, o savivaldybė jo neišduoda.
Tačiau turint omenyje, kad sostinės meras Raimundas Alekna – jo pavaldinys partijoje ir buvęs pavaldinys Vyriausybėje, nesunku nuspėti, kodėl leidimai neišduodami.
Vytautas RADŽVILAS - filosofas, profesorius:
Manipuliavimas visuomene yra vienas svarbiausių šiuolaikinio valdymo technologijos elementų. Jo principas toks: darant nuolaidas arba paperkant tam tikras visuomenės grupes labai lengvai skaldoma tos pačios visuomenės vienybė.
Tie, kurie manipuliuoja, puikiai supranta, kad galima lengvai skaldyti tokią vienybę, vieniems pasiūlant lengvatas. Tada tie bendrą reikalą išduoda. Tipiškas pavyzdys: kai buvo vykdoma aukštojo mokslo reforma, jai priešinosi tik mažytė visuomenės dalis ir saujelė studentų. Kiti neprisidėjo, nes jiems tiesiogiai neaktualu. Kol visuomenėje bus toks požiūris į solidarumą, manipuliavimo mechanizmas veiks be jokių kliūčių.