Dramos Alytuje atomazga – aiškus specialistų sprendimas dėl vaikų likimo

Prieš šešias dienas – liepos 20-ąją – Alytų ir visą Lietuvą sukrėtė neeilinis įvykis. Nuo šiame mieste esančio Tūkstantmečio tilto į upę iš didelio aukščio nukrito dviejų metų vaikas, o paskui jį ir 41-erių motina.

Policijos atstovai naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad liepos 20-ąją buvo gautas pranešimas, jog galimai nuo tilto nušoko moteris su vaiku. Dar prieš atvykstant policijos ir medikų pajėgoms, tiek moteris, tiek jos vaikas buvo ištraukti iš upės.

Jie buvo skubiai išvežti į ligoninę. Vėliau policijos pareigūnai informavo, kad tiek moteris, tiek jos vaikas patyrė politraumas. Nors konkretūs sužalojimai nebuvo įvardyti, tačiau nukentėję asmenys liko ligoninėje.

Pareigūnai tik patvirtino, kad pavojaus jų gyvybėms nėra. Netrukus paaiškėjo, kad motina galėjo nustumti vaiką nuo tilto ir po to nušokti nuo tilto, bet šias aplinkybes dar turi patvirtinti ikiteisminis tyrimas. Kol vyksta tyrimas, pasidomėjome, kas buvo nuspręsta dėl nukentėjusio ir kitų šioje šeimoje augančių vaikų likimo.

Vaikai nepaimti

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus mieste specialistai patvirtino, kad jie buvo nuvykę į šios šeimos namus.

„Specialistai bendravo su vaikų tėvu ir vaikais. Nustatytas pirmas grėsmės vaikui lygis, todėl vaikas iš šeimos nepaimtas. Kreiptasi į Alytaus miesto savivaldybę dėl paslaugų šeimai teikimo“, – patvirtino Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus specialistė Vija Kudzienė.

Kokios paslaugos bus teikiamos šeimai paaiškės po atvejo vadybos posėdžio.

„Vaikų motina vis dar gydoma ligoninėje, todėl su mūsų skyriaus Alytuje specialistams nebuvo galimybės su ja susitikti ir pasikalbėti. Vaikais šiuo metu rūpinasi tėvas“, – pridūrė V. Kudzienė.

Matė per atstumą

Po šio įvykio praėjus trims dienoms, su naujienų portalu tv3.lt susisiekė situaciją matęs liudininkas. Alytuje gyvenantis Drąsius atskleidė daugiau šio skaudaus įvykio aplinkybių:

REKLAMA

„Tą dieną išėjau pažvejoti. Buvau įsikūręs kažkur už pusės kilometro nuo Tūkstantmečio tilto. Pamenu, kad mačiau kaip moteriškė stūmė vaikišką vežimėlį tiltu. Ji prisiartino prie pirmosios tilto kolonos.

Žvejojau, todėl žvilgsnį nukreipiau į vandenį, o tada išgirdau garsų pliuptelėjimą į vandenį. Iškart buvo aišku, kad tokį garsą sukėlė ne žuvys. Pakėliau akis į tiltą ir mačiau, kad ant jo liko vežimėlis, o moteriškė perlipo turėklus ir stačiomis kojomis įnėrė į vandenį.“

Šoko ištiktas vyras surinko skubios pagalbos telefono numerį 112. „Pranešiau apie įvykį. Mane informavo, kad dėl to paties jau skambino kažkokios merginos. Vėliau pamačiau ant tilto sustojusį lengvąjį automobilį. Greičiausia, kad pagalbą iškvietė juo važiavę žmonės“, – pasakojo Drąsius.

Į įvykio vietą pirmiausia atvyko policijos ekipažas ir du greitosios pagalbos automobiliai. Pačios žmonių gelbėjimo operacijos vyras teigė nematęs, nes ties ta vieta upė daro vingį.

„Tik girdėjau, kaip atvykęs ugniagesys šaukė, ar abu žmones ištraukėte. Kaip vyko gelbėjimo darbai nemačiau. Tiltas yra apie 25 metrų aukščio, pasisekė, kad tie žmonės išgyveno.

Mane asmeniškai toks vaizdas labai šokiravo. Gyvenime nieko panašaus nebuvau matęs. Tada iškart baigėsi mano žvejyba, susirinkau meškeres ir patraukiau namo“, – prisiminė Drąsius.

Artimieji – šoke

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis patvirtino, kad toks įvykis yra užfiksuotas ir Alytaus skyriaus darbuotojai pradėjo situacijos tyrimą:


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2019-07-26 22:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mieli tautiečiai,
Labai prašau Jūsų apsivienykim ir nebeskaitykim šitų idiotiškų mūsų gyvenimą nuodijančių straipsnių.
Civolizuotame pasaulyje visas negandas sprendžia atitinkamos tarnybos. Masinės informavimo priemonės apšviečia kukliai.
Pas mus visi šitie informatoriai panašūs į maitvanagius, jiems reikia nelaimių, kaip vampyrams kraujo.
Ignoruokim tokio pobūdžio informacoją.
Atsakyti
-3

R
Raimas1
2019-07-26 20:47:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje chaosas ar kas daro tyčia ar ne bet avarijų masiškai padidėja 100 % ir savižudžiai įsitraukti bando gal per žiauriai pasakyta bet tiesa ir ar ne laikas pašventinti Lietuva kad butu mažiau nelaimiu Lietuvoje.
Atsakyti
-3

I
Idomu
2019-07-26 21:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nelokit nesąmonių jai motina būtų istumus nebūtų sokus paskui niekada nežinai kada gali ištikti nelaimė o motinai gal sunku, o kam kiek gimdyt nereik kalbėt ir ant tėvo kam lot, tai didelė bėda ištiko šeima bet žmonės žiūri iš ko pasityčioti iš kur tiek neapykantos ir. Žiaurumo nebetikiu nei žmonėmis nei žurnalistika nes žmogus norintis savo vaikui pakenkti nesoktu paskuj, negelbetu gaila mamos gal nepastebėjo bet kam gali taip nutikt
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų