Dobravolskos siūlymas: neapykantos kurstytojams, įžeidinėtojams – piniginės baudos

Įžeidžiančius komentarus internete rašantys ir neapykantos kurstytojai netrukus gali būti pradėti drausminti piniginėmis baudomis, pranešė „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Reporteris“. 

Dabar už tokią veiklą numatyta tik baudžiamoji atsakomybė, todėl tiesiogiai fiziniu susidorojimu negrasinantys internetiniai komentatoriai lieka nenubausti, tačiau teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska ėmėsi keisti padėtį – internetinę neapykantos kalbą ji siūlo įtraukti į Administracinių nusižengimų kodeksą. 

Jos parengtomis pataisomis siekiama patikslinti atsakomybę už neapykantos kurstymą, dažniausiai pasireiškiantį interneto komentaruose.  

Pasak ministrės, dabar atsakomybė už neapykantos kalbą reglamentuota tik Baudžiamajame kodekse.

„Teismų praktika akcentuoja, kad baudžiamoji atsakomybė yra kraštutinė priemonė, kada ją turėtume taikyti. Ne visais atvejais yra tie komentarai, kai akivaizdžiai tyčiojamasi, niekinama tam tikra asmenų grupė, tarkime, tautiniu ar orientacijos pagrindu. Lieka nenubausti ir nesulaukia jokios atsakomybės, nes neturime administracinės atsakomybės, t.y., neskiriame, kada yra labai pavojinga veika, o kada, tikėtina, šiek tiek mažesnio pavojingumo“, –  aiškino E. Dobrovolska. 

2019 metų „Sprinter“ tyrimas atskleidė, kad kas antras Lietuvos gyventojas pritaria, kad už neapykantos kurstymą internete grėstų administracinė atsakomybė.  

Žmogaus teisių ekspertai nurodo, kad oficialioje teisėsaugos statistikoje neapykantos kalbos atvejų mažėja, tačiau problema ta, kad ne visi neapykantos kurstymo atvejai tiriami.  2012 metais fiksuoti 266 neapykantos atvejai, 2020 metais – 50, bet šiek tiek daugiau nei užpernai. 


Rašyti komentarą...
A
Arvydas
2021-02-13 21:37:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va,sugrizime prie cenzuros.Smagu.
Atsakyti
0

Z
ZZZ
2021-02-13 22:03:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar ruošiasi du naujus kalėjimus pastatyti. Jei visi norintys netilps gal reiktu ir apie dujų kameras pagalvoti.
Atsakyti
0

P
Pilyp
2021-02-13 23:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jau žodžio laisve bus uzdubasyta o. Konstitucija leis tau laisva žodį uždraust nedarykit kvailysciu gyventojai jums ne aburigenai dar protauja tai nekeiks
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų