Diplomatas: Lietuvos klausimai dėl Astravo AE – aktualūs

Incidentai Baltarusijoje statomoje Astravo atominėje elektrinėje rodo, kad Lietuvos keliami klausimai dėl jos saugumo standartų yra aktualūs, sako užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atstovas.

„Visa eilė incidentų (…) dar kartą įrodo, kad mūsų keliami klausimai yra aktualūs, tačiau į juos vis dar negauname atsakymų“, - BNS antradienį sakė ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

Tai jis teigė Baltarusijai pranešus apie incidentą su dar vienu į Astravo AE gabenamu reaktoriaus korpusu, kuris, kaip teigia statybų užsakovai, žalos nepatyrė.

K.Vaškelevičius pabrėžė, kad baltarusiai yra įsipareigoję surengti statomos elektrinės patikimumo dirbant nepalankiausiomis sąlygomis bandymus, kitaip vadinamus stress – testais. Visgi Lietuva ir toliau nesulaukia detalių, kada tokie testai gali būti atlikti ir kas tai darys, teigė diplomatas.

Pasak užsienio reikalų ministro atstovo, tokie incidentai dar kartą rodo, kad atominės elektrinės statybas Baltarusijoje turi prižiūrėti tarptautiniai stebėtojai.

REKLAMA

Astravo AE statybos užsakovė „Baltarusijos atominė elektrinė“ pranešė, kad pirmadienį „atliekant manevrus Baltarusijos Slavnoje geležinkelių stotyje, į statomą atominę elektrinę gabenamo reaktoriaus korpuso apsauginis metalinis apvalkalas susilietė su kontaktinio tinklo atrama“.

Pranešime pažymima, jog po incidento pažeidimų reaktoriaus korpuse nenustatyta, traukinių eismas stotyje nesutriko, tačiau krovinį atgabenus į Astravo statybos aikštelę, bus atlikta jo išsami techninė ekspertizė.

Astravo AE pirmojo reaktoriaus korpusas liepą buvo pažeistas statybų metu – jis krito ant žemės iš kelių metrų aukščio. Tuomet skelbta, kad reaktoriaus korpusas nebuvo pažeistas, tačiau jėgainę statanti Rusijos „Rosatom“ sutiko jį pakeisti, bent pusmečiui atidėjus reaktoriaus montavimo pradžią.

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai. Pirmąjį reaktorių planuojama įjungti 2019-aisiais, o antrąjį – 2020 metais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų