DIENOS PJŪVIS. Kas vyksta Sakartvele ir ar ne per švelniai baudžiame Rusiją?

Sakartvelą krečia politinė krizė, o Vakarai ruošia naują sankcijų paketą Rusijos režimui. Kas sukėlė sumaištį Sakartvele? Ar ši šalis vėl grįžo į Kremliaus įtakos sferą? Ir ar Vakarų ruošiamos sankcijos Rusijai yra ne per švelnios?

Šias temas gvildensime ketvirtadienio „Dienos pjūvyje“, o laidoje svečiuosis du Seimo nariai: konservatorius, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis bei valstiečių šešėlinės Vyriausybės užsienio reikalų ministras Giedrius Surplys.

Sakartvelą politinė krizė krečia nuo spalį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuos opozicija pasmerkė kaip suklastotus, valdančiajai partijai „Sakartvelo svajonė“ paskelbus apie pergalę nereikšminga persvara. Įtampa dar labiau išaugo šią savaitę teisėsaugai sulaikius Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) – Sakartvelo pagrindinės opozicinės partijos – pirmininką Nikanorą Meliją.

Sakartvelo premjeras Iraklis Garibašvilis „nepriimtinai ir įžeidžiančiais“ pavadino Seimo URK vadovo Ž. Pavilionio pareiškimus, nuskambėjusius su opozicinėmis jėgomis surengtoje spaudos konferencijoje sekmadienį.

Naujienų portalas civil.ge cituoja I. Garibašvilį, kad Sakartvelas yra „svetinga šalis, bet įžeidžianti mūsų svečių retorika yra absoliučiais nepriimtina“. Pasak portalo, surengtoje spaudos konferencijoje Ž. Pavilionis teigė, kad opozicijos lyderio Nikanoro Melijos suėmimas sulauktų tarptautinio atsako ir galimai sankcijų.

Tuo metu Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį pasiekė „politinį susitarimą“ įvesti tikslines sankcijas asmenims Rusijoje, atsakingiems už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimą ir griežtas priemones prieš jo šalininkus, sakė diplomatai.

Susitikę Briuselyje ministrai paprašė bloko užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio parengti galutinį asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos, sąrašą, tačiau jokie oligarchai į jį nebus įtraukti, naujienų agentūrai AFP sakė vienas aukšto rango diplomatas.

Per pirmadienio susitikimą ministrai neaptarinėjo žmonių, kuriems bus taikomos sankcijos, pavardžių.

REKLAMA

Vis dėlto diplomatiniai šaltiniai Europos žiniasklaidai sakė, kad sankcijos gali būti paskelbtos Rusijos tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastyrkinui, Nacionalinės gvardijos vadui Viktorui Zolotovui, generaliniam prokurorui Igoriui Krasnovui, Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktoriui Aleksandrui Kalašnikovui.

ES užsienio reikalų ministrams pasiekus politinį susitarimą dėl būsimų priemonių, bus galima pradėti rengti konkrečias sankcijas. Pasak šaltinių, sankcijų sąrašas turėtų būti parengtas greitu laiku.

ES santykiai su Rusija ir sankcijos jai yra tarp pagrindinių pirmadienį Briuselyje vykstančios Užsienio reikalų tarybos klausimų.


Rašyti komentarą...
R
Ropė
2021-02-25 13:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tvarką Sakartvele daro tie igamo Amerikos demokratai. Jie Lietuvoje taip elgėsi, taip elgėsi Ukrainoje ir kitur. Ukrainoje net savo snaiperius atsiuntė. Taip juodindami Rusiją, atskleidžia jie aiškiai savo darbelius. Jiems reikia Sakartvelo savo korporacijai didinti. Mažai dar šalių okupavo tie amerikos demokratai. Jie visus pasaulyje karus sukėlė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų