• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių universiteto (ŠU) Socialinių mokslų fakulteto Vadybos katedros docentei 59 m. Jūratei Stankevičienei artimiausiu metu paskaitas studentams teks iškeisti į aiškinimąsi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams dėl galimai gauto kyšio.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo pradėjusių STT Šiaulių valdybos pareigūnų, J. Stankevičienė įtariama reikalavusi ir užvakar priėmusi iš studentės 200 litų kyšį už teigiamą egzamino įvertinimą, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Bandė praryti kupiūrą

„Baisiai jaučiuosi, - „Respublikai“ vakar prisipažino kyšininkavimo skandalo centre atsidūrusi J. Stankevičienė. - Skaudu, kai viena klaida užbraukia ilgus metus darbo“.

J. Stankevičienė prisiminė, kad prieš savaitę magistrantūros studentai pas ją laikė vartotojo elgsenos egzaminą. Viena studentė į egzaminą neatvyko. „Susisiekiau su ja ir sužinojau, kad ji nespėjo atlikti tyrimo, - pasakojo J. Stankevičienė. - Sutarėme, kad laikyti egzaminą ji pas mane individualiai atvyks pirmadienį“.

REKLAMA
REKLAMA

Docentė prisiminė, kad užvakar atvykusios studentės pasiteiravo, kur yra jos atlikti darbai. Studentė esą pasakiusi, kad darbų nepadarė, todėl jų ir neatnešė. Po šių žodžių studentė kabinete padėjusi 200 litų kupiūrą, o docentė jai parašiusi teigiamą įvertinimą. Šešetą ar septynetą - J. Stankevičienė vakar negalėjo atsiminti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vos ji išėjo, pas mane iškart sugriuvo penki vyrai iš STT, - pasakojo docentė „Respublikai“. - Supratau, kad pinigai buvo pažymėti“. STT agentus išvydusi moteris nesumojo nieko kito, kaip čiupti studentės paliktą kupiūrą ir bandyti ją praryti. Tačiau pareigūnai buvo greitesni ir įkaltį sugebėjo išsaugoti.

REKLAMA

Universiteto vadovybė – prislėgta

„Aš tik norėjau padėti tai studentei, - tvirtino J. Stankevičienė. - Jokio kyšio aš nereikalavau, tik prašiau atnešti darbus. Gal aš suklydau leisdama jai ateiti individualiai, padariau klaidą, kad neorganizavau komisijos, kad niekur neįrašiau, jog studentė nebuvo atvykusi į egzaminą...“

REKLAMA

Vakar J. Stankevičienė parašė prašymą atleisti ją iš darbo savo noru. ŠU rektoriaus prof. Vido Lauruškos įsakymu docentė iš darbo atleista nuo šios dienos.

„Šis incidentas mums yra didžiulė gėda ir negarbė,- vakar „Respublikai“ teigė prof. V. Lauruška.- Nuo pat universiteto įsteigimo 1997-aisiais tokių atvejų mūsų aukštosios mokyklos istorijoje nėra buvę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Stankevičienė ŠU dirbo daugiau nei 10 m. Dėstė visuotinės kokybės vadybą ir vartotojo elgseną, vadovavo baigiamiesiems studentų darbams.

Pasak ŠU Socialinių mokslų fakulteto dekano doc. Teodoro Tamošiūno, dėstytoja dirbo normaliai, jokių nuobaudų neturėjo.

„Apie tokį skaudų įvykį fakultete kalbėti tenka pirmąkart. Mes visi – pajuodę“, - sunkiai žodžius rinko dekanas.

REKLAMA

Pas dėstytojas – be gėlių

Likimo ironija, tačiau ŠU Socialinių mokslų fakulteto vadovybė dėjo itin daug pastangų, kad kyšininkavimo šmėkla fakultetą aplenktų iš tolo. Fakulteto dėstytojoms draudžiama priimti iš studentų netgi gėlių. Tokį potvarkį fakulteto dekanas pasirašė dar 2004 m.

REKLAMA

Fakulteto dekanas T. Tamošiūnas teigė, kad jis yra nusiteikęs ne prieš gėles, o prieš tai, kad studentai joms pirkti renka pinigus. O tokia rinkliava, tegul ir po litą, anot dekano, gali būti interpretuojama įvairiai.

Komentaras

Tomas Urniežius

ŠU Studentų atstovybės prezidentas

Šis atvejis - pirmas, kai viešai prabilta apie tai, jog Šiaulių universiteto dėstytojui duotas kyšis. Tačiau neoficialioje aplinkoje panašių kalbų yra tekę girdėti ir anksčiau. Esu ir pats ne kartą skatinęs studentus netylėti, kreiptis į teisėsaugą, bet jie dėl vienų ar kitų priežasčių viešinti tokių situacijų neišdrįsdavo.

Sidas Aksomaitis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų