Dešimčiai nusipelnusių vilniečių – Šv. Kristoforo statulėlės

Trečiadienį Vilniaus rotušėje sostinės meras Remigijus Šimašius Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojo dešimt vilniečių.

10

Jie įvertinti už nuopelnus menui, mokslui, švietimui, kinui, verslui ir miesto vardo garsinimą, pranešė savivaldybė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Labiausiai nusipelniusiems vilniečiams – garbingos Šv. Kristoforo statulėlės

Informatikei, fizinių mokslų daktarė profesorei Valentinai Dagienei Šv.Kristoforo statulėlė skirta už nuopelnus švietimui, visuomenininkei, kultūros aktyvistei Alicijai Marijai Klimaševskai – už ilgametį rūpestį Vilniaus paveldu, kino režisierei Giedrei Žickytei – už Vilniaus garsinimą kino meno darbais.

Šiemet po daugelio metų parodą surengusiam dailininkui Šarūnui Saukai skirtas apdovanojimas, pavadinas „Už Veidą“.

Dailininkas Antanas Kmieliauskas apdovanotas už Vilniui skirtą gyvenimo kūrybą, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas – už Vilniaus įprasminimą fotomeno darbais, istorijos ir kultūros puoselėtojas, videometraštininkas Albinas Kentra – už gyvenimą, skirtą Vilniui.

Istorikė Morta Baužienė Šv. Kristoforo statulėlę gavo už Vilniaus atminties gaivinimą, medikas profesorius Algirdas Utkus – už Vilniaus garsinimą mokslo darbais, finansininkė Arminta Saladžienė – už nuopelnus verslui.

REKLAMA

Šiemet 19 kartą vykstantiems apdovanojimams iš viso buvo nominuoti 56 vilniečiai. Juos Vilniaus miesto savivaldybei siūlė įvairios nevyriausybinės organizacijos, gyventojų ar mokslo bendruomenės, bibliotekos ar kitos kultūros įstaigos, Vilniaus meras, tarybos nariai, vilniečiai.

Laureatus Šv.Kristoforo statulėlėms gauti atrenka specialus komitetas, kurį sudaro iškilūs įvairių profesijų atstovai. Jie, susipažinę su visų apdovanojimams pateiktų kandidatų įvairiose veiklos srityse darbais ir nuopelnais, išrenka dešimt, kurie per metus labiausiai nusipelnė Vilniui ir vilniečiams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų