Dėl planinių darbų bus atjungta „NordBalt“ elektros jungtis su Švedija

Balandžio pabaigoje planuojamas Lietuvos ir Švedijos elektros jungties „NordBalt“ atjungimas, pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“.

Jungtis balandžio 26–29 dienomis atjungiama Švedijos perdavimo sistemos operatorius „Svenska kraftnat“ prašymu dėl numatytų planinių priežiūros darbų Nibru keitiklio stotyje. Jungtis nebus prieinama prekybai nuo pirmadienio 7 val. iki ketvirtadienio 17 val. Lietuvos laiku, teigiama „Litgrid“ pranešime.

„Litgrid“ šiuos kasmetinius „NordBalt“ keitiklio stoties Klaipėdoje aptarnavimo darbus jau atliko praėjusių metų spalį, šių metų rudenį jie taip pat bus atliekami.

„Glaudus bendradarbiavimas su Švedijos perdavimo sistemos operatoriumi ir atsakinga nuolatinė priežiūra leidžia mums užtikrinti aukštą jungties prieinamumą ir energijos prekybą su Šiaurės šalimis, kuri didina konkurenciją ir mažina elektros kainas vartotojams“, – pranešime sakė „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

2020 metais „NordBalt“ bendras jungties prieinamumas rinkai buvo 95,63 procento. Per metus iš Švedijos į Lietuvą per šią jungtį importuota 4,8 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 proc. viso elektros importo. 

700 MW galios elektros jungtis su Švedija pradėjo veikti 2016 metais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų