Dėl pagimdžiusios 13-metės – policijos žinia: kūdikio tėvui gresia baudžiamoji atsakomybė

Žinia apie Alytaus rajone surengtoje vaikų vasaros stovykloje 13-metei prasidėjusį gimdymą pribloškė mažametės artimuosius, kurie teigė nieko nenutuokę apie dukros nėštumą.

Paaiškėjo, kad kūdikio tėvas jau yra 18 metų sulaukęs asmuo, tačiau kiek tiksliai vyrui metu yra neskelbiama. Tad be Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojų, į situaciją skubiai teko reaguoti ir policijos pareigūnams.

Dėl šio atvejo Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir (ar) neliečiamumą.

Vis dėlto, siekiant nepakenkti ikiteisminio tyrimo eigai ir nepilnamečio asmens interesams, teisėsaugos atstovai plačiau šį tyrimą atsisakė. Už šį nusikaltimą asmuo gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Mažametė ir kūdikis jaučiasi gerai

Alytaus apskrities vaiko teisių gynėjai pranešimo apie vaikų vasaros stovykloje, esančioje Alytaus rajone, pagimdžiusią nepilnametę sulaukė naktį iš liepos 13 dienos į 14-ąją.

Vaiko teisių gynėjai nedelsiant  nuvyko į ligoninę, bendravo su gydytoju, aiškinosi, ar nepilnametei reikalinga kokia nors pagalba.

Pranešimas buvo gautas po to, kai nepilnametė pagimdė ir buvo pristatyta į ligoninę Alytuje. Pirminiais duomenimis, apie mažametės nėštumą artimieji nežinojo.

Vaiko teisių atstovų žiniomis, nepilnametė ir kūdikis jaučiasi gerai. Asmuo, kuris nurodomas kaip galimas kūdikio tėvas, yra pilnametis. Dėl lytinių santykių su mažamete, kreiptasi į teisėsaugą. Vyksta tyrimas.

Globėjais taps seneliai

Nepilnametė mama su tėvais gyvena Kauno mieste. Mažametės šeima anksčiau turėjo sunkumų, jai buvo teiktos socialinės paslaugos. Šiuo metu šeima gali gyventi savarankiškai, turi galimybę ir yra pasirengę padėti dukrai pasirūpinti kūdikiu.

Vaiko, šiuo atveju naujagimio atstovas pagal įstatymą gali būti tik pilnametis asmuo, todėl skubiai atliekama procedūra nustatyti vaiko globėją iki mamai sueis 18 metų.

Tokiais atvejais pirmiausia kreipiamasi į artimus asmenis, kad nepilnametė mama galėtų gyventi su kūdikiu, artimųjų padedama įgytų motinystės įgūdžių. Šiuo atveju kūdikio globėjais taps seneliai. Nepilnametė su kūdikiu toliau gyvens savo tėvų namuose.


Rašyti komentarą...
Z
Zz
2021-07-27 15:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesąmonė, kad tėvai nepastebėjo mergaitės neštumo. Matyt nėra jokio ryšio tarp motinos ir dukros.
Atsakyti
-10

.
...
2021-07-27 15:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai tėvai, kad nepalieka dukros tokiu atveju!
Atsakyti
-11

S
Svecias
2021-07-27 16:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesamone kad nepastebi pilvo ir dukra vaikscioja kaip niekur nieka del nepastebejimo gal ir gali jei stambi yra gal gal bet pati kaip isnesioti nepastebint artimuju komlikaciju jokiu keista
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų