Dėl padarytų klaidų sukritikuotas Surplys: dėl mano pasitraukimo turi spręsti premjeras

Visuomenės informavimo grupės vadovas, premjero patarėjas Giedrius Surplys teigia, kad jo daromos klaidos informuojant visuomenę apie koronaviruso situaciją „nėra fatalinės“, o dėl pasitraukimo iš visuomenės informavimo grupės vadovo pareigų turėtų spręsti premjeras Saulius Skvernelis.

„Situacija sudėtinga, ji labai kompleksinė, aš tikrai pripažįstu, kad klaidų esu padaręs, bet manau, kad tos klaidos nėra fatalinės, o šiaip – galutinį sprendimą priima premjeras. (...) Aš esu jo patarėjas ir jo paskirtas į šias pareigas, tikrai tai nėra ta kėdė, kuri būtų geidžiamiausia šiuo metu Lietuvoje“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė G. Surplys.

Ketvirtadienio rytą Sveikatos apsaugos ministerijai pranešus apie 37 naujus koronaviruso atvejus, G. Surplys tikino, kad naujų atvejų yra mažiau – 28.

„Buvo nustatyti 37 nauji teigiami atvejai. Tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad devyni iš jų yra pakartotiniai – reiškia, žmogui, kuris jau sirgo, deja, tas virusas dar neatsitraukė. Tai reiškia, kad naujų atvejų yra 28“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto vėliau Sveikatos apsaugos ministerija patikino, kad iš tiesų visi 37 atvejai yra nauji, o devyni pakartotiniai tyrimai nėra priskiriami prie bendro skaičiaus.

Per ketvirtadienio vakaro spaudos konferenciją G. Surplys šią klaidą pripažino.

„Ryte ne visai tiksliai pateikiau skaičius, turbūt čia pasąmonės labai didelis noras, kad kuo greičiau naujai užsikrėtusių žmonių skaičius mažėtų“, – sakė jis.

Premjero patarėjas teigė suprantantis, kad tikslumas yra svarbiausia, tačiau tvirtino, kad šių dienų situacija yra neeilinė.

„Svarbiausia, ir to principo laikausi nuo darbo pradžios, kad visuomenė gautų informaciją. Kalbu ne tik apie skaičiukus, kiek susirgę, pasveikę, bet ir apie informaciją verslui, žmonėms, kurie neteko darbo, žmonėms, kurie grįžta į Lietuvą“, – sakė G. Surplys.

REKLAMA

Tai ne pirmas kartas, kai Visuomenės informavimo grupės vadovui tenka tikslinti paviešintą informaciją.

Pavyzdžiui, pranešdamas apie Velykų savaitgalio eismo ribojimus, premjero patarėjas praėjusį antradienį teigė, kad jie įsigalios naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Vis dėlto vėliau socialiniame tinkle „Facebook“ jis tikslino savo informaciją, nes Vyriausybė dar jokio sprendimo nebuvo priėmusi, ir judėjimo ribojimai pradėjo galioti penktadienio vakarą.

„Atsiprašau tų, kuriuos suklaidinau“, – rašė G. Surplys.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį tikino, kad klaidų daro visi ir jos yra žmogiškos.

„Dėl kolegos Giedriaus, tikrai noriu paprašyti ir paraginti būti supratingiems, matyt, ir aš padarau klaidų – gali informaciją pasakydamas suklysti, bet tai nėra piktybiniai dalykai, nėra tyčinis veiksmas“, – sakė A. Veryga.

„Neturiu jokių priekaištų kolegai Giedriui, kuriam irgi nėra lengva susigaudyti šitose sveikatos statistikos ir laboratorinių tyrimų skaičių džiunglėse“, – pridūrė jis.

Vis dėlto, anot ministro, kitą savaitę tikimasi turėti „funkcionuojančią, veikiančią automatinę sistemą, kur tų žmogiškų klaidų turėtų nepasikartoti“.

Vyriausybė ketvirtadienį pranešė, kad interneto svetainėje koronastop.lt įdiegtas automatizuotas pokalbių robotas – „ViLTė“, jis teiks oficialią, su Covid-19 susijusią informaciją.

Lietuvoje iš viso kol kas nustatyti 1128 koronaviruso atvejai, mirė 30 žmonių, 178 asmenys pasveiko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų