Dėl „LT tapatybės“ apdovanojimų, teikiamų labiausiai Lietuvą užsienyje garsinusiems žmonėms, toliau varžysis 14 pretendentų.

Pasibaigus pirmajam balsavimo etapui, kurio metu visuomenė galėjo siūlyti savo kandidatus, komisija atrinko nominantus keturiose kategorijose - pagrindinėje „LT tapatybės“, taip pat sporto, turizmo ir kultūros srityse.

Dėl pagrindinės „LT tapatybės“ nominacijos šiais metais varžysis Europos krepšinio čempionate bronzos medalius iškovojusi Lietuvos vyrų nacionalinė krepšinio rinktinė, viena iš 35 pasaulyje įtakingiausių jaunų verslininkių pripažinta Laura Dzelzytė, Londone vadovaujanti konsultacijų bendrovei, UNESCO Sporto čempiono titulą pelnęs disko metikas Virgilijus Alekna bei telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis, nominuotas už Lietuvos pristatymą apie 10 mln. vartotojų turinčiame virtualiame pasaulyje „Second Life“. Į apdovanojimą taip pat pretenduoja tenisininkas Ričardas Berankis. Jis į apdovanojimų finalą pateko naujienų portalo „Delfi“ skaitytojų sprendimu.

Už Lietuvos įvaizdžio gerinimą sporto srityje apdovanojimą gauti pretenduoja daugelio tarptautinių varžybų ir čempionatų nugalėtoja dviratininkė Edita Pučinskaitė, Europos jaunimo iki 23 metų septinkovės čempionato Vengrijoje nugalėtoja Viktorija Žemaitytė, tarptautinė šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė.
Apdovanojimui kultūros srityje nominuoti režisierius Eimuntas Nekrošius, saksofonistas Petras Vyšniauskas, dailininkas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius, šiemet pristatomas ir tarptautiniam Hanso Christiano Anderseno vaikų literatūros apdovanojimui, dažnai vadinamu „mažuoju Nobeliu“.

REKLAMA

Už geriausią Lietuvos pristatymą turizmo srityje apdovanojimą gauti pretenduoja seniausias ir didžiausias Lietuvoje Druskininkų kurortas, Užupio bendruomenės iniciatyva sukurta Nepriklausoma Užupio Respublika bei Vilniaus simboliu tapęs menininko Vaido Ramoškos sukurtas „Angelas“, jau papuošęs ir kitų valstybių miestus.

Komisijai kol kas nepavyko apsispręsti, kas pretenduos į apdovanojimą verslo kategorijoje. Nominatus šioje srityje ketinama paskelbti vėliau šią savaitę. Šiais metais pirmą kartą bus įteiktas apdovanojimas „Už veržlumą“.

Kaip antradienį spaudos konferencijoje pasakojo apdovanojimus organizuojančio Lietuvos instituto laikinoji direktorė Saulė Mažeikaitė, siūlyti Lietuvą garsinusius žmones galėjo Lietuvos ambasadų kitose šalyse darbuotojai, užsienio lietuvių bendruomenės bei Lietuvos gyventojai. Iš viso nominacijoms pasiūlyta apie šimtas kandidatų, nemažai tarp jų buvo užsienio lietuvių atstovų.

Komisijos nariai visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą vertino pagal keletą kriterijų - veiklos atkaklumą, pozityvumą ir konceptualumą, intensyvumą, profesionalumą bei ilgalaikį efektyvumą.

Anot komisijos nario, Vyriausybės atstovo Lauryno Bučalio, šie apdovanojimai ne tik kuria Lietuvos įvaizdį pasaulyje, bet ir ugdo lietuvių pasididžiavimą savo šalimi.

„Tam, kad pasiektų tų rezultatų, už kuriuos šie žmonės siūlomi apdovanoti, jie turėjo priimti ryžtingus sprendimus, pademonstruoti drąsą, o tie jų sprendimai kelia pasididžiavimą savo šalimi. Čia svarbu orientuotis ne tiek į užsienio auditoriją, kiek pakelti pasididžiavimą savimi ir savo šalimi“, - kalbėjo L.Bučalis.

„Man šie apdovanojimai patinka tuo, kad jie teikiami už nieką. Kad jį gautum, nereikia nieko specialiai daryti. Reikia daryti tai, ką sugebi gerai, reikia gerbti save. Dabar reikia labiau įtikinti ne užsieniečius, o mus pačius Lietuvą mylėti. Nes užsieniečiai tiek blogo apie Lietuvą nepasako, kiek pasako lietuviai apie save“, - kalbėjo pernai į „LT tapatybės“ apdovanojimą pretendavusios grupės „LT United“ narys Arnoldas Lukošius.

REKLAMA

Paskutinis balsavimo etapas vyks iki kovo 12 dienos, kuomet interneto svetainėje www.tapatybe.lt visi norintieji galės balsuoti už nominuotus kandidatus.

Daugiausiai balsų surinkę, labiausiai Lietuvą garsinę ir jai nusipelnę asmenys ar organizacijos bus apdovanoti finaliniame renginyje, kuris kovo 14 dieną vyks Seime. Laureatai bus apdovanoti diplomais ir menininko Eimanto Ludavičiaus sukurtomis lašo formos statulėlėmis.

Praėjusiais metais konkurso laureatais tapo režisierius Arūnas Matelis, dainininkė Violeta Urmanavičiūtė-Urmana, sporto galiūnas Žydrūnas Savickas ir bendrovės „Fermentas“ generalinis direktorius Viktoras Butkus.

Penktąjį kartą teikiamais „LT tapatybė“ apdovanojimais yra siekiama skatinti aktyvų Lietuvos pristatymą įvairiose veiklos srityse, ieškoti pasauliui suprantamų Lietuvos identiteto išraiškų bei skatinti teigiamą valstybės įvaizdžio formavimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų