naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių, jis įtariamas reikalavęs kyšio.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių, jis įtariamas reikalavęs kyšio.

REKLAMA

Ketvirtadienio vakarą jis sulaikytas iš karto po galimo kyšio priėmimo. Buvusiam FNTT direktoriui pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Kaip penktadienį skelbia STT, gavusi pranešimą apie tai, kad buvęs FNTT direktorius K. Jucevičius galbūt reikalauja kyšio, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. Jucevičius galėjo reikalauti ir priėmė 2 tūkst. eurų kyšį, žadėdamas asmeniui pakeisti procesinį statusą FNTT atliekamame tyrime. Asmeniui taip pat žadėta grąžinti tyrimo metu paimtus daiktus.

K. Jucevičius byloje yra vienintelis įtariamasis, penktadienį BNS sakė STT atstovė Renata Keblienė.

FNTT vadovo pareigas K. Jucevičius ėjo 2012–2017 metais. Baigęs kadenciją jis paliko vidaus tarnybą ir išėjo į pensiją.

REKLAMA

FNTT vadovu K.Jucevičius tapo po to, kai tuometis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis iš šių pareigų atleido Vitalijų Gailių. Jis su pavaduotoju Vytautu Giržadu pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“. Teismas vėliau šiuos įtarimus panaikino ir pripažino FNTT vadovų atleidimą buvus neteisėtu.

REKLAMA

K. Jucevičius 2012 metais vienintelis dalyvavo FNTT vadovo konkurse. Jis į pareigas paskirtas, nepaisant to, kad ankstesnė Vyriausybė buvo sutarusi dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pertvarkos.

Pareigūnui laimėjus konkursą į FNTT direktoriaus pareigas, tačiau jo dar nepaskyrus paaiškėjo, kad dirbdamas Operatyvinės veiklos skyriaus viršininku jis pats pasirašė raštą dėl savo patikimumo siekiant naujų pareigų. Vis dėlto jis buvo paskirtas vadovauti FNTT. Vėliau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad pareigūnas supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

REKLAMA

Be to, Seimo Antikorupcijos komisija buvo paskelbusi, kad K. Jucevičius yra atsakingas dėl dingusių šimto slaptų FNTT dokumentų. Pats K. Jucevičius tai pavadino neteisingomis interpretacijomis ir aiškino, jog dokumentai nebuvo dingę – nesutapo tik jų atžymos registre.

2014 metų pabaigoje Vidaus reikalų ministerija pradėjo tikrinti K. Jucevičiaus patikimumą paaiškėjus, kad jis buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje kaip specialusis liudytojas, atliekant ikiteisminį tyrimą buvusio advokato Juzefo Kozubovskio byloje.

Vis dėlto tam sudaryta komisija 2015 metais nusprendė, kad pagrindo naikinti FNTT vadovui leidimo dirbti su įslaptinta informacija nėra.

2018 metais K. Jucevičius pasuko į politiką, įstojo į Lietuvos socialdemokratų partiją. Šiuo metu jis nebepriklauso partijai, BNS informavo LSDP. 

Jei pinigai buvo brendžio dėžutėje, tai buvo ne kyšis o paskola. Lietuvos teisejai tai PATVIRTINO!
Kyšius ima visi vadovai ir vienas kito tikrai nesodina į kalėjimus. Kyšiai seime, kyšiai prezidentūroje, kyšiai savivaldybėse, kyšiai teisėsaugos sistemose, tai kuo skiriasi šis vienas paviešintas atvejis. Taip jei norite kvaili lietuvos žmonės štai jums parodysime, kad kažką dirbame. Tačiau šio darbo rezultatas vien kvailas straipsnis ir nieko daugiau. Verkėme dėl to, kad mūsų verslas remia Rusijos karines pajėgas ir kas iš to, toliau šie verslininkai remia, toliau Matijošaičiai sėdi savivaldybėje, toliau Putinas spaudžia ranką Matijošaičiui už gerus pasiekimus remiant karo mašina, o Matijošaitis su savo svita toliau kandidatuoja į Kauno savivaldybe. Ir kas iš to jūsų rašymo gaunasi, kad tik pasiejete panieką valstybės įstaigų vadovams. Bet juk niekas čia nesikeičia, tai rodo, kas valdo šalį, o šalį valdo tokie pats nusikaltėliai ir kyšininkai. Šalis pasmerkta būti užpulta Rusijos. Juk tą patį turėjome Ukrainoje ir ką turime šiandiena. Tad tokios šalies niekas nenorės ginti ir rusams bus vieni juokai užkariauti ir parodyti ko mes esame verti.
Kaip nekeista, bet šį veikėją į FNTT vadovo kėdę pasodino socialistiškai orientuoti LTSR KP palikuonys. Nekeista, kodėl žuvo užglaistyti "auksinių šaukštų" ir "auksinių drobynų" skandalai. Kaip sakoma - sava chebra.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų