• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiniasklaida skelbia, kad su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu susijusi įmonė turi „Ingnitis grupės“ akcijų. Opozicija mato interesų konfliktą ir laukia prezidento Gitano Nausėdos įsikišimo.

Žiniasklaida skelbia, kad su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu susijusi įmonė turi „Ingnitis grupės“ akcijų. Opozicija mato interesų konfliktą ir laukia prezidento Gitano Nausėdos įsikišimo.

REKLAMA

Valstybės kontroliuojamos „Igničio grupės“ akcijų turi grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas, grupės akcijų turi ir įmonė, susijusi su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu, kuris šios informacijos nedeklaravo, skelbia LRT atliktas tyrimas.

Anot tyrimo, tai, kad tiesiogiai už „Ignitis grupės“ veiklą atsakingas viceministras G. Norkūnas šiuo metu yra įmonės akcininkas ir gauna dividendus, jo interesų deklaracijoje neatsispindėjo – jis deklaravo tik akcijų pirkimo faktą 2020 metų spalį, kai ministerijoje dar nedirbo. Vėliau tyrimą atliekantiems žurnalistams teigė šį savo interesą nurodęs.

„Ignitis grupės“ akcijų turi ir su D. Kreiviu susijusi įmonė bendrovė „Norteo“, kurią kontroliuojančios bendrovės „Catus“ 40 proc. akcijų turi energetikos ministras. Jis sakė nežinantis apie „Norteo“ įsigytas akcijas, nėra šio ryšio deklaravęs ir žadėjo pasidomėti, ar reikia šią sąsają deklaruoti.

REKLAMA
REKLAMA

Ąžuolas: ar prezidentas bus principingas?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Valius Ąžuolas teigė, kad ši istorija jo visiškai nenustebino.

REKLAMA

„Tai atsakymas visiems, kodėl energetikos ministras suinteresuotas kuo didesniu „Ignitis“ pelnu. Todėl jis ir suinteresuotas, kuo didesnis „Ignitis“ pelnas, tuo daugiau iš akcijų gaus dividendų. Mane tik stebina viena – kodėl tai reikia slėpti. Kodėl slepia? Jei tu nebijai nieko, tai neslėpk, deklaruok, parodyk ir ministras turi atsakyti tiesiogiai, kad jis suinteresuotas „Ignitis“ pelno didinimu“, – teigė V. Ąžuolas.

Jo nuomone, į situaciją turėtų įsikišti prezidentas Gitanas Nausėda.

„Kaip principingai pasielgs prezidentas? Prezidentas Kreivį priimdamas sakė, kad tikisi, kad nesikartos istorijos kaip anksčiau, kai jis buvo ministru. Kai su mamos akcijomis „Moki veži“ išlindo dalykai. Dabar išlindo dalykai dėl „Ignitis“ akcijų. Ar prezidentas bus principingas ir pasakys, kad nepasitiki šiuo ministru? Ar tai bus nurašyta, kaip nieko tokio?“ – svarstė V. Ąžuolas.

REKLAMA
REKLAMA

Širinskienė mato interesų konfliktą dėl D. Kreivio nedeklaruotų ryšių

 Opozicinės Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė sako matanti interesų konfliktą, kai su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu susijusi įmonė turi valstybės valdomos „Ignitis grupės“ akcijų, tačiau ministras to nedeklaravo.

„Kai deklaruoji išskirtinį skaidrumą, kaip deklaravo Šimonytės (premjerės Ingridos Šimonytės – BNS) Vyriausybė, manau, tokias akcijas tikrai reikia deklaruoti, juolab energetikos ministras priima sprendimus dėl energetikos srities ir tame tarpe buvo priiminėjami sprendimai dėl „Ignitis“. Manyčiau čia buvo prievolė deklaruoti“, – žurnalistam Seime antradienį sakė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai valdantieji buvo opozicija, sėkmingai skųsdavo ministrus Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. (...) Dabar labai tikiuosi, kad konservatoriai apskųs taip pat ir Kreivį ir išsiaiškins“, – kalbėjo ji. 

„Kai esi energetikos ministras, tikrai didžiulė atsakomybė, kad dėl tavo veiklos nekiltų ne tik kad tiesioginio interesų konflikto, bet kaip šiuo atveju nesiginčijame, matyt, kad yra interesų konflikto regimybė“, – pridūrė politikė.

REKLAMA

A. Širinskienės vertinimu, nepaisant to, kiek akcijų įsigyta, ekonominis interesas atsiranda nuo neapibrėžtos sumos, todėl svarbus pats jų turėjimo faktas, kurį reikėtų deklaruoti. 

Skaistė nemato problemų dėl Norkūno akcijų „Ignitis grupėje“, apie tai žinojo

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako žinojusi, jog finansų viceministras Gediminas Norkūnas turi valstybės kontroliuojamos „Igničio grupės“, kurią jis tiesiogiai kuruoja, akcijų. Ministrė sako dėl to problemų neįžvelgianti. 

REKLAMA

Finansų ministrės teigimu, G. Norkūnas prieš pradėdamas darbą ministerijoje ją informavo, jog turi įmonės akcijų, dėl to ministerijos Personalo skyrius konsultavosi su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija (VTEK).

„Buvo sutarta, jog bus deklaruota, kad akcijos yra, ir tuomet kiekvieno sprendimo atveju bus vertinama, ar kuravimas vieno ar kito sprendimo daro įtaką asmeninei naudai“, – žurnalistams antradienį Seime sakė G. Skaistė.

„Viceministras sandorį dėl akcijų įsigijimo buvo deklaravęs, galbūt ten yra detalių ar kaip sandorį, ar kaip turimas akcijas, iš principo situaciją dėl turimų akcijų žinau ir konsultavimasis su VTEK vyko, tai kažkokių netikėtų naujienų, kurių būčiau nežinojusi, nesužinojau“, – pridūrė ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Skaistės teigimu, G. Norkūno akcijų paketas yra nedidelis ir esminės įtakos sprendimų priėmimui turėti negali. 

„Dividendai, kurie gaunami iš įmonės, santykinai yra nedideli vertinant įmonės dydį, o sprendimai Finansų ministerijoje dėl įmonės ir jos akcijų valdymo priimami kolegialiai, tai reiškia, kad visi specialistai pateikia savo nuomonę, yra deleguojami asmenys į akcininkų visuotinį susirinkimą, o akcininkų lūkesčių laišką pasirašo ministras“, – sakė G. Skaistė.

„Man atrodo, kad išskaidymas sprendimų priėmimo algoritmo leidžia diversifikuoti rizikas“, – pridūrė ji. 

Smulkieji akcininkai valdo 25,01 proc. „Ignitis grupės“ akcijų, 74,99 proc. – Finansų ministerija.

Melagiai valdžioje .Kreivį ir viceministrą privalu atstatydinti. Iš eilinių mokesčių mokėtojų reikalauja būti sąžiningiems ir atiduot paskutines kapeikas, o patys pamiršta, kad turi akcijų. Be žodžių.
valstybę valdo vagys ir sukčiai
valstybę valdo vagys ir sukčiai
vidury baltos dienos apiplėšinėja piliečius ir nemato jokių problemų (Skaistė) !
Kas čia per visiškai degradavusi vyriausybė ?
Aū Prezidente, gal jau "gana yra gana" ?

Šis kvailelis tipo,,ministras'' apsimeta silpnapročiu, užmiršo deklaruoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų