Dėl griūvančio Gedimino kalno – griežtas mero kaltinimas

Vilniaus meras Remigijus Šimašius dėl slenkančio Gedimino kalno kaltina Nacionalinį muziejų neveiklumu, ragina kalno priežiūrą perduoti aplinkosaugininkams.

33

„Panašu, kad tiesiog vyksta kažkoks klanų tąsymasis, kad vieni vienaip kalną remontavo, kiti - kitaip, ir dabar išvados atitinkamos. Tai aš manau, kad (...) reikia perkrauti tą situaciją, reikia iš tikrųjų kalno priežiūrą perduoti kitai institucijai, kuri nebūtų susijusi su visais ankstesniais tvarkymais, Aplinkos ministerijai ir daugiau geologams pavesti, o ne muziejininkams“, - Žinių radijui penktadienį sakė meras.

Anot jo, išvados, ką daryti su slenkančiu kalnu, yra aiškios, bet jis nemato jų vykdymo.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gedimino kalno padėtis tragiška

„Vis dėl to aš matau neveiklumą“, - apgailestavo R.Šimašius.

Už Gedimino kalno priežiūrą dabar atsakingo Nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė irgi yra sakiusi, kad kalnas turėtų būti Aplinkos ministerijos rūpestis.

Ketvirtadienį pastebėjus naują nuošliaužą, Lietuvos geologijos tarnybos Kvartero geologijos ir procesų poskyrio vyriausiasis geologas Vytautas Minkevičius sakė, kad jos užuomazgos buvo matyti jau prieš tris savaites.

„Iš nuotraukų šią vietą mes buvome apžiūrėję dar prieš tris savaites – jau matėsi nuošliaužos užuomazgos. Priežastys tos pačios, kaip ir visų tokių įvykių – silpni gruntai, kurie įmirkę pradėjo šliaužti žemyn, nieko netikėto neįvyko, priežastis nebuvo pašalinta, tai ir kartojasi“, – ketvirtadienį sakė V.Minkevičius.

Pasak jo, dažnas nuošliaužas šiemet lemia ir netipiška žiema. „Padaugėja kritulių, netikėtas atlydys, sniegas prieš tai buvo, daug prisikaupė kritulių, ir labai greitai atšilus susigėrė į gruntą, jis pasunkėjo ant šlaitų ir nušliaužė. Žiema neįprasta, pliusinė temperatūra laikosi“, – BNS sakė geologas.

V.Minkevičiaus teigimu, norint sutvarkyti kalną, reikėtų to imtis iš esmės, nes dabartinė situacija – tik gaisrų gesinimas.

REKLAMA

„Reikia kalnui skirti pinigų, jei nebus skiriama, matyt, kad nieko ir nebus. Yra specialistų, jie padaro tyrimus, sutvarkymo projektus ir įgyvendina projektą. Čia ne pirmoji ir ne antroji, ir ne trečioji nuošliauža, čia eilinė nuošliauža ir mes vis gesiname tuos židinius, kol nebus esminių sprendinių sutvarkyti visą kalną kardinaliai, įrengti stebėjimus ir prevenciškai (užkirsti kelią), jei kas pajudėtų“, – kalbėjo geologas.


Rašyti komentarą...
j
jo
2016-12-23 18:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
pradeja simasius nuo zaliojo tilto griaut miesta, idomu kas dar grius po kalno
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų