Jei važinėji automobiliu, kuris kažkada buvo pavogtas, o po to surastas ir grąžintas savininkui, būk pasirengęs policijos patyčioms ar net atsidurti areštinėje - rašo penktadienio „Lietuvos rytas“.

Prieš porą dienų jokių kelių eismo taisyklių nepažeidusį Arūną Jukną, Klaipėdoje važiavusį tarnybiniu automobiliu „Audi Avant“, viešosios policijos patruliai pasivijo su įjungtais švyturėliais.

Nors A.Jukna pateikė visus reikiamus dokumentus, nurodė „Audi Avant“ savininkus, pareigūnai jam liepė kartu važiuoti į policijos komisariatą ir netgi pagrasino uždėti antrankius, jei nevykdys nurodymų.

Tauragiškis bergždžiai bandė įrodyti, jog pareigūnai vadovaujasi sena informacija – įmonei „Lignesa“ priklausantis „Audi Avant“ išties prieš septynerius metus pavogtas Klaipėdoje, bet po savaitės atrastas ir grąžintas šeimininkams.

Policijos komisariate patikimų žinių apie įtartiną „Audi Avant“ neradęs tyrėjas A.Juknai aiškino per pietų pertrauką negalįs pasinaudoti informacine duomenų baze, rasti reikiamų bylų.

Policijoje pateikęs automobilio registravimo dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, sulaikytasis pareigūnų primygtinai prašė paskambinti „Lignesos“ vadovams, kurie būtų patvirtinę, kad „Audi Avant“ nėra vogtas. Tačiau šie to kažkodėl nepadarė.

REKLAMA

„Tą dieną komisariate nebepasirodžiau – pagailo laiko, nemačiau jokios prasmės toliau įrodinėti, kad nesu kupranugaris" - stebėjosi automobilį pagal įgaliojimą vairavęs tauragiškis.

Kitą rytą tauragiškiui paskambino neprisistatęs pareigūnas. Vyras prisipažino, jog pokalbis su anonimu nebuvo malonus: „Vėl siūliau kalbėtis su „Audi Avant“ savininkais, o pašnekovas man patarė nepatekti į panašias situacijas, jei noriu ramiai gyventi“.

Tokie nesusipratimai Lietuvos keliuose "Lignesos" vadovo J.Dungveckio nebestebino. Prieš dvejus metus panašiomis aplinkybėmis į įtarimų šešėlį pateko jo žmonai priklausantis automobilis „Mazda 323“. Vos pervažiavęs Lietuvos pasienio kontrolės postą jis buvo sulaikytas Latvijos teritorijoje.

Pagal kompiuterių informaciją ir šio automobilio buvo ieškoma kaip pavogto.

Sulaikę „Mazda“ vairuotoją ir keturis keleivius Latvijos pasieniečiai po to su Lietuvos pareigūnais ilgai tikslino žinias. Tauragiškiai kaip įtariamieji visą parą praleido areštinėje.

Klaipėdos 3-iojo policijos komisariato viršininkas Piotras Kolyška „Lietuvos rytui“ tvirtino, kad A.Jukną gatvėje sulaikę patruliai jokiems įstatymams nesusižengė: „Pats tikrinau duomenis – tauragiškio vairuojamas „Audi Avant“ įregistruotas kaip pavogtas automobilis“.

Paklaustas, kodėl tada komisariato pareigūnas paleido A.Jukną iki galo neišsiaiškinęs visų šios painios istorijos aplinkybių, A.Kolyška sakė, kad turbūt „Audi Avant“ per kažkokią klaidą neišbrauktas iš pavogtų ir ieškomų automobilių sąrašo.

Visi duomenys apie pavogtus ir rastus automobilius iš regionų yra perduodami Policijos departamento pareigūnams, kurie juos privalo tinkamai įregistruoti. Matyt, šioje grandyje dar pasitaiko apmaudžių klaidų, kurios vėliau virsta nesusipratimais, konstatuoja "Lietuvos rytas".


Rašyti komentarą...
1
1
2007-03-09 08:11:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip surasti bet kaip pastatytų automobilių savininkus,jei tie automobiliai jau ilgą laiką neeksploatuojami?
Atsakyti
0

g
gumas
2007-03-09 11:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai taip iseina, kad tas automobilis 7m. vazinejosi po taurage be jokiu problemu nors buvo pavogtu masinu sarase?? hmm.... keista ar ne.
Atsakyti
0

H
H2
2007-03-09 11:53:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Biurokratai.Sunku paskambinti savininkui.Tikri lamos tie policikininkai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų