• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo partija, kaip ir prieš mėnesį, tebėra populiariausia, tačiau jai į nugarą alsuoja konservatoriai ir socialdemokratai, atsiliekantys nuo lyderės mažiau nei vienu procentiniu punktu.

REKLAMA
REKLAMA

Jei Seimo rinkimai Lietuvoje vyktų artimiausią savaitgalį, už opozicinius populistus „darbiečius“ balsuotų 8,1 proc. apklaustų Lietuvos gyvetojų. Prieš mėnesį tokių buvo 10,8 proc.

REKLAMA

Dešinioji opozicinė Tėvynės sąjunga pakilo į antrą vietą su 7,6 proc. paramos (prieš mėnesį 7,4 proc.), palikdama trečioje valdančiuosius socialdemokratus su 7,3 proc. (8,1 proc.) rėmėjų.

Kaip rodo BNS užsakymu RAIT atlikta apklausa, šių trijų partijų populiarumas skiriasi vos nepilnu vienu procentiniu punktu, kai leidžiama rezultatų paklaida yra 3 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicinė populistų partija „Tvarka ir teisingumas“ su 5,9 proc. (8,1 proc.) ketinančių balsuoti už ją užbaigia sąrašą tų partijų, kurios įveiktų 5 proc. barjerą, kad patektų į parlamentą pagal proporcinę rinkimų sistemą.

Už šios ribos lieka dar sumažėjusio populiarumo valstiečiai liaudininkai, liberalcentristai, krikdemai, kurie surinktų po 1,7 proc., Naujoji sąjunga ir „Jaunoji Lietuva“ - 1,4 proc., Pensininkų partija su 1,3 proc. bei nė procento nesurinksiančios Lenkų rinkimų akcija - 0,8 proc., Centro partija - 0,5 proc., Pilietinės demokratijos partija - 0,4 proc., Liberalų sąjūdis ir Rusų sąjunga - po 0,2 proc. balsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar labiau - nuo 26,7 proc. iki 36,4 proc. - padaugėjo neapsisprendusių, už kurią partiją balsuoti, bei išvis neketinančių balsuoti - nuo 21,6 proc. iki 23,4 proc.

25-34 m. metų apklaustieji bei asmenys, turintys mažiausią perkamąją galią (iki 500 Lt vienam šeimos nariui per mėn.), dažniau teigė, kad savo balsą atiduotų Darbo partijai.

REKLAMA

Balsuosiantys už Tėvynės sąjungą dažniau minėjo vyriausi 64-74 metų apklaustieji bei turintieji aukštąjį išsilavinimą.

Neapsisprendusių už kurią partiją balsuoti daugiau buvo tarp asmenų su pradiniu ar pagrindiniu išsilavinimu, neketina balsuoti Seimo rinkimuose dažniau 35-44 m. amžiaus gyventojai, taip pat žmonės, gyvenantys vidutinio dydžio ir didesniuose (30 001 - 190 000 gyv.) miestuose.

REKLAMA

Reprezentatyvi anketinė apklausa atlikta vasario 29 - kovo 13 dienomis tiesioginio interviu būdu. Tyrimo metu apklausti 1037 respondentai, jo rezultatai atspindi visos Lietuvos gyventojų nuomones bei pasiskirstymą pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietą, išsimokslinimą, perkamąją galią.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks šiemet spalį. Pagal proporcinę rinkimų sistemą vienoje visą Lietuvos teritoriją apimančioje daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrenkama 70 parlamentarų, likę renkami 71-oje daugiamandatėje apygardoje - jose balsuojama ne už partijų pateiktą sąrašą, bet už konkrečius asmenis.

Iš viso Seime yra 141 vieta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų