REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo rinkimuose daugiausia balsų turėtų gauti opozicinės Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“. Penktadalis šalies gyventojų teigia rinkimuose nedalyvausiantys.

REKLAMA
REKLAMA

Tai rodo naujienų agentūros BNS užsakymu bendrovės RAIT atlikta apklausa.

Į klausimą „Už kurią partiją balsuotumėte Seimo rinkimuose, jei jie vyktų ateinantį savaitgalį?“, 21,1 proc. respondentų atsakė, jog rinkimuose nedalyvautų/nebalsuotų.

REKLAMA

Tarp tų, kurie ketina balsuoti, 10,5 proc. apklaustųjų savo balsą planuoja atiduoti Darbo partijai. Už šią politinę jėgą dažniau ketina balsuoti asmenys su žemesnėmis pajamomis (iki 600 litų per mėnesį vienam šeimos nariui), kaimo (iki 2 tūkst. gyv.) gyventojai, darbininkai.

10,1 proc. respondentų ketina balsuoti už partiją „Tvarka ir teisingumas“. Už ją dažniau nurodė ketinantys balsuoti vyrai nei moterys.

8,3 proc. tyrimo dalyvių teigė balsuosiantys už dešiniąją, irgi opozicinę Tėvynės Sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus. Už konservatorius dažniau balsuotų vyresni respondentai (65-74 m.), pensininkai.

REKLAMA
REKLAMA

5,7 proc. ketinančių dalyvauti rinkimuose balsuotų už Lietuvos socialdemokratų partiją, 4 proc. - už Tautos prisikėlimo partiją.

Už kitas partijas balsuosiantys nurodė mažiau kaip po 3 proc. apklaustųjų. Naujoji sąjunga gautų 2,6 proc. balsų, valstiečiai liaudininkai ir partija „Jaunoji Lietuva“ - po 2,3 proc., Liberalų ir centro sąjunga - 1,8 proc., „Fronto“ partija - 1 proc., Liberalų sąjūdis - 0,8 proc.

Tyrimo duomenimis, keturi iš dešimties 18-74 m. Lietuvos gyventojų, ketinančių balsuoti rinkimuose (39,9 proc.), dar nėra apsisprendę už kurią partiją balsuotų. 3,8 proc. respondentų, ketinančių balsuoti rinkimuose, nenurodė už kurią partiją balsuotų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 5-12 dienomis vykusio tyrimo metu buvo apklaustas 941 18-74 m. nuolatinis Lietuvos gyventojas.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks šį sekmadienį. Pagal proporcinę rinkimų sistemą vienoje visą Lietuvos teritoriją apimančioje daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrenkama 70 parlamentarų, likę renkami 71-oje vienmandatėje apygardoje - jose balsuojama ne už partijų pateiktą sąrašą, bet už konkrečius asmenis. Iš viso Seime yra 141 vieta.

Tam, kad patektų į Seimą pagal proporcinę rinkimų sistemą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų