Dar liksime gyventi su karantinu: Šimonytė sako, kad erdvės pokyčiams nėra

Kol kas epidemiologinė situacija neleidžia labiau švelninti karantiną, pažymi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji akcentuoja, kad epidemiologinė situacija Lietuvoje nesikeičia kelias savaites ir lieka vienodai sudėtinga. 

Vyriausybė trečiadienio posėdyje ėmėsi tik techninio karantino pakeitimo dėl savivaldybių, kur gali būti taikomas švelnesnis karantinas, sąrašo.

Erdvės pokyčiams nėra

„Tikrai nėra šią savaitę jokių pasiūlymų. Artimiausiomis savaitėmis priklausys nuo epidemiologinės situacijos, kaip ji klostysis. Kol kas ji yra tokia pat stabili, kaip ir buvo. Ne patenkinama, bet stabili. Atvejų skaičius yra panašus. Įtampa ligoninėse Vilniaus regione vis dar išlieka, nors ir mažesnė negu prieš porą savaičių.

Vadinasi, kažkokiems ypatingiems laisvinimams didelės erdvės nėra. Kažkokiems techniniams pakeitimams ar mažesniems pokyčiams vietos gal ir atsirastų, bet iš anksto nenoriu spėlioti“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Susitikimų su šeimomis dar teks palaukti

Taip pat premjerė pripažįsta, kad artimiausiu metu nebus keičiamos taisyklės dėl namų ūkių susitikimų uždarose erdvėse.

„Yra skirtumas sąlygų, kuriomis jūs galite susidurti su kitais namų ūkiais. Pavyzdžiui, kine jūs turi sėdėti su kauke, tam tikru atstumu vieni nuo kitų, negalite valgyti. Tai nėra visiškai tapatus dalykas, kad mes galėtume imti ir prilyginti, kad, jeigu kine galime būti su kitu namų ūkiu, tai galime ir namie būti su kitu namų ūkiu.

Nes jau, kaip namuose jūs laikotės saugumo reikalavimų, niekas negali ir nėra pajėgus įvertinti. Kol kas šis apribojimas išlieka, bet nesakau, kad taip bus visą laiką“, – pridūrė I. Šimonytė.

Kol iki vasaros pradžios galioja karantinas, draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio artimi kontaktai. Nebent susitikimas vyksta atviroje erdvėje arba būtina suteikti pagalbą, ar pasirūpinti savimi pasirūpinti negalinčiais asmenimis.

REKLAMA

Leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Tačiau tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.


Rašyti komentarą...
S
Senas dzukas
2021-05-12 15:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas čia tavo tu paistalų neklauso, kam reikia tie susitikinėja, tai kokio bieso pati lakštai kupra pastačius po rajonus, ko cmile išlėkė į Ukrainą, o kur anukelis su prezidentu slaistese? tiems galima, šunaujai negalima?
Atsakyti
0

A
Ak
2021-05-12 16:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pokyciai po pokyciu ,Pokyciai po pokyciu, Pokyciai po pokyciu, . O kada bus erdves pokyciams?
Atsakyti
0

K
Karolis
2021-05-12 19:40:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasol nx
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų