Nuo 2011 metų, kai Lietuvos kariuomenėje buvo atnaujinti parengtojo rezervo karių mokymai, karinius įgūdžius jau atnaujino apie 1 tūkst. karių, anksčiau įgijusių pagrindinį privalomąjį karinį parengimą.
Iki šių metų pabaigos Lietuvos kariuomenės padaliniuose planuojama surengti dar keturis tokius mokymus. Rugsėjį, planuojama, jie vyks Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje bei Karo policijoje. Spalį pradinę privalomąją tarnybą atlikę kariai karinius įgūdžius atnaujins Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione Rukloje. Taip pat į šiuos mokymus Karo medicinos tarnyboje Kaune bus pakviesti ir mediko išsilavinimą turintys atsargos kariai.
Šiais metais numatyta į parengtojo rezervo karių mokymus pakviesti 500 karių, kitąmet šį skaičių ketinama padidinti iki 600.
Parengtojo rezervo mokymuose kariai treniruojasi kariuomenės padaliniuose, kuriems yra priskirti ir kuriuos jie papildytų galimos krizės atveju. Be to, organizuojant mokymus siekiama, kad atsargos kariai atliktų tarnybą kuo arčiau namų ir būtų paskirti į tuos karinius vienetus, kurie dislokuoti arčiausiai deklaruotos gyvenamosios vietos.
Parengtojo rezervo karių mokymai trunka 20 dienų. Per šį laikotarpį kariai atnaujina individualius įgūdžius, mokosi veikti skyriaus ir būrio sudėtyje, susipažįsta su naudojama karine ginkluote ir amunicija, pratybų metu atlieka taktinius veiksmus.
Asmenims, pašauktiems į parengtojo rezervo mokymus, už pratybų laikotarpį yra mokamas turimą karinį laipsnį atitinkamas tarnybinis atlyginimas arba asmens gaunamas vidutinis darbo užmokestis, jei jis didesnis nei atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį.
Mokymų metu kariai yra aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu, apranga ir ekipuote, jiems suteikiamos ir visos kariui priklausančios socialinės garantijos, nes pratybų laikotarpiu jie įgyja kario statusą.
Rezervo karių šaukimą atlieka Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo skyrius su teritoriniais skyriais, veikiančiais visose Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinėse.