• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje vykstantys prezidento rinkimai neapsieina be nesusipratimų – šįkart pasigirdo nusivylusių tautiečių skundai, kad rinkimai buvo suorganizuoti prastai.

11

Lietuvoje vykstantys prezidento rinkimai neapsieina be nesusipratimų – šįkart pasigirdo nusivylusių tautiečių skundai, kad rinkimai buvo suorganizuoti prastai.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt sulaukė keturių laiškų, kuriuose gyventojai piktinasi, kad į paštą negavo jokios informacijos apie rinkimus ir jiems priskirtas apylinkes. Jie taip pat nusivylę ir VRK tinklapiu – esą apylinkes ir jų adresus rasti sunku. Visgi VRK sako, kad lapelius su informacija apie rinkimus siuntė visiems, o apylinkių adresus galima sužinoti internete bei paskambinus telefonu. 

Negavo lapelių, neranda informacijos internete

Skaitytoja Živilė (laiškus siuntę skaitytojai pageidavo neidentifikuoti jų tapatybės, todėl vardai yra pakeisti, – aut. past.) iš Vilniaus rajono teigė, kad nesulaukė informacinio lapuko ir negalėjo rasti informacijos internete, kur galėtų balsuoti.

„Negavau jokio informacinio lapelio iš Vyriausiosios rinkimų komisijos. Suprantu, kad dabar panaikinta tvarka, kaip buvo anksčiau, kad privalai rinkimų dieną eiti tik į savo apylinkę. Dabar galima į bet kurią. Tai, matyt, VRK nepasivargino visus rinkėjus informuoti apie jiems priskirtas apylinkes, nes jokio lapelio negavau. Žinau, kad kai kurie gavo, ten buvo artimiausias apylinkės adresas. Bet man atrodo, kad nėra teisinga informuoti tik dalį rinkėjų, juo labiau, kad net internete sunku rasti, kur apskritai galima eiti balsuoti. Kažkoks balaganas. Jei ne draugė, kuri surado apylinkių žemėlapį, ko gero, net ir nebūčiau ėjusi balsuoti“, – laiške rašė Živilė. 

REKLAMA
REKLAMA

Mantas iš Molėtų rajono tvirtina taip pat nesulaukęs lapelio ir neradęs jokios informacijos internete, ir priduria, kad VRK interneto puslapis nėra išimtis – esą dauguma biudžetinių įstaigų puslapių yra sudėtingi. 

REKLAMA

„Viskas sudėtinga, kaip ir visos kitos viešųjų įstaigų interneto svetainės, kad nesuprastum ir nieko nedarytum. Galėtų būti išmaniajame telefone labai nesunkiai naršyklėje visos balsavimo vietos, ant kurios galėtum paspausti ir tau parodytų „Google maps“, kur eiti ar važiuoti. Pas mus atsilikę kažkokie“, – sako Mantas. 

Vilnietė Vilma pasipiktino, kad nuo ryto bandė rasi informaciją su adresais, kur būtų galima balsuoti, tačiau pavyko surasti tik išankstinio balsavimo adresus.

REKLAMA
REKLAMA

„Niekaip internete nerandu, kur yra balsavimo vietų adresai? Nes jau pavargau ieškot, čia žmogus nori balsuoti nueiti ir pusę dienos turiu ieškoti apylinkių adresų. Man 31-eji, todėl kompiuteriu bei internetu moku naudotis puikiai. O ką daryti vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems technologijos yra sudėtingas reikalas? Tai jie, ko gero, ir nesivargna balsuoti. Neinformuoja žmonių, o po to verkia, kad niekas nebalsuoja“, – apmaudo neslėpė Vilma. 

Gerda iš Vilniaus taip pat sako, kad nesulaukė informacijos apie rinkimus. 

„Jie, ko gero, nežino, kiek Lietuvoje yra apolitiškų žmonių, kurie net nežino, kad bus tie rinkimai. Jei ne kaimynai, draugai, kurie pasako, ko gero, ir neina balsuoti. Man jau per pirmą turą nebuvo aišku, kur balsuoti, todėl neplanavau eiti. Po to mama kažkaip surado informaciją internete ir nuėjome paskutinę valandą. Bet jau tikrai nesinorėjo vargintis ir gaišti savo laiką. Dabar man „Facebook“ išmetė priminimą apie rinkimus, nurodė net, kur ieškoti savo apylinkės. Tai taip gaunasi, kad „Facebook“ rinkimai rūpi labiau nei VRK?“ – retoriškai klausė Gerda. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VRK sako, kad lapelius siuntė visiems

Vyriausioji rinkimų komisija naujienų portalą tv3.lt informavo, kad pranešimai apie rinkimus buvo siųsti visiems. 

„Pranešimai apie rinkimus rinkėjams buvo pradėti platinti dar balandžio pabaigoje. Šiemet rinkėjai turėjo gauti iš karto du lapelius. Vienas – Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, kitas – rinkimams į Europos Parlamentą. 

Svarbu žinoti, kad pranešimai apie tai, kada atvykti balsuoti, yra įmetami į rinkėjų pašto dėžutes. Asmeniškai jie įteikiami tik tiems rinkėjams, kurie turi teisę balsuoti namuose.

REKLAMA

Vienas pranešimas yra skirtas visiems tuo adresu (viename bute ar nuosavame name) deklaruotiems rinkėjams. 

Norėtume akcentuoti, kad šie informaciniai pranešimai yra skirti tik informuoti rinkėjus, todėl einant balsuoti jų neštis nebūtina.

Vienintelis dokumentas, kurio prireiks, kad rinkėjas galėtų balsuoti, yra rinkėjo asmens dokumentas.

Jeigu rinkėjas nori sužinoti, kur yra jo rinkimų apylinkė, jis gali paskambinti trumpuoju informacijos apie rinkimus telefonu 1855

REKLAMA

Visas rinkimų apylinkių sąrašas yra skelbiamas Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje www.vrk.lt.

Taip pat primename, kad tiek Prezidento rinkimuose, tiek rinkimuose į Europos Parlamentą, rinkėjai gali balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje, kadangi šių rinkimų biuleteniai yra vienodi visoje Lietuvoje. Tad jeigu rinkėjas nueis ir ne į savo rinkimų apylinkę, jis galės balsuoti. Todėl labai kviečiame atvykti ir išreikšti savo pilietinę valią“, – naujienų portalą tv3.lt informavo VRK.

Pasiimi asm.tapatybės kortelę.ir balsuoji ku nori,lapeliai buvo su.pirmu.balsavimu,nukelkite problemų,o dar nueini ir prabalsuoji,jei jau.pensininkai randa ir problemų nėra,bereikalingas triukšmas
O ką pasakyti? Eik ten, kur buvai praeitą kartą? :)
ŽMONES PATYS TINGI PALAUSYTI AR PAKLAUSTI,VISKĄ JIEMS SUKRAMTIK,O PINIGUS VISTIEK ATIDUODA SUKČIAMS,NORS PER TV IR RADIJĄ KASDIEN AIŠKINA.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų