Seimo narys Rytas Kupčinskas siūlo išrinktajai Prezidentei Daliai Grybauskaitei sudaryti prie Prezidentės komisiją, kuri rūpintųsi teisinės sistemos reforma.

Parlamentaro teigimu, tokia komisija galėtų parengti Teismų įstatymo pataisas, kuriuose būtų numatytas ir visuomenės atstovų dalyvavimas vykdant teisingumą. R. Kupčinskas norėtų, kad prie Prezidentės veikiančiojoje komisijoje dirbtų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

Penktadienį spaudos konferencijoje R. Kupčinskas sakė, kad racionaliausia būtų į teismų sistemą įvesti tarėjų institutą. Parlamentaras pirmiausia siūlytų tarėjų institutą įvesti pirmosios instancijos teismuose. Jo nuomone, tarėjai galėtų dalyvauti civilinėse bylose pagal šalių pageidavimą.

"Tarėjų dalyvavimas, manau, sustiprintų pasitikėjimą teismais", - sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys R. Kupčinskas.

Parlamentaras apgailestavo, kad šiam pirmaeiliam klausimui Vyriausybės programoje vietos neatsirado.

"Prognozės šios problemos sprendimui yra gana niūrios. Atsakingas už tai Seimo Teisės ir teisėsaugos komitetas savo nuomonės neišreiškia, teisingumo ministras pasisako gana miglotai", - pastebėjo R. Kupčinskas.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Žmogaus teisių gynimo asociacijos tarybos narys, prof. Vladas Vilimas apgailestavo, kad tarėjų instituto įvedimas nagrinėjamas vangiai.

REKLAMA

Praeitos kadencijos Seimas po pateikimo yra pritaręs Konstitucijos pataisai dėl tarėjų instituto įvedimo, tačiau ji dar nepriimta.

R. Kupčinskas žada siekti, kad šį Konstitucijos pataisa būtų kuo greičiau priimta. Priėmus konstitucinę pataisą, jo teigimu, numatoma papildyti Teismų įstatymą, kad teismų taryboje būtų atstovaujamas ir tarėjų institutas.

Parlamentaro duomenimis, teismų sistema Lietuvoje nepasitiki apie 65-70 proc. piliečių.


Rašyti komentarą...
J
JE
2009-05-22 12:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi ,pakaustyti ir skeltanagiai nori moterėlę iš anksto įstatyti į "savo " vagą,kad vėliau virtų savo sultyse ir nesidomėtų kas dedasi Lietuvos teisėsaugoje...Tas ,kas taip tiko ateiviui amerikonui ,kažin ar tiks juodąjį diržą turinčiai LR Prezidentei?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų