Dalia Grybauskaitė paskelbė, kuris Rusijos projektas yra nukreiptas prieš Lietuvą

Netoli sienos su Lietuva Baltarusijoje statoma Astravo atominė elektrinė (AE) yra geopolitinis Rusijos projektas, nukreiptas prieš Lietuvą, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Šį projektą, Astravo elektrinės, traktuoju kaip geopolitinį Rusijos projektą, nukreiptą negeranoriškai prieš Lietuvą. Galimybę šantažuoti ir daryti spaudimą Lietuvai bei trukdyti mums sinchronizuotis su Vakarais“, - ketvirtadienį žurnalistams Vilniuje kalbėjo D.Grybauskaitė.

Anot jos, Lietuva turi visomis įmanomomis priemonėmis stabdyti Astravo AE projektą ir reikalauti saugumo bei skaidrumo.

„Be jokios abejonės, turime daryti namų darbus - apsaugoti savo elektros rinką nuo elektros patekimo iš tokios elektrinės ir skubinti, greitinti sinchronizacijos procesą. Taigi turime daryti savo darbus ir politiškai labai aiškiai visi vertinti šį projektą kaip geopolitinį ir negeranorišką Lietuvos atžvilgiu“, - sakė D.Grybauskaitė.

Baltarusija Lietuvos priekaištus atmeta

Jos teigimu, Lietuva turi padaryti viską, kad Astravo AE projektas būtų nenaudingas, įvardintas kaip kenksmingas ir nukreiptas prieš Lietuvą.

50 kilometrų nuo Vilniaus Astravo AE stato Rusijos valstybės korporacija „Rosatom“. Jėgainėje bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuojama įjungti 2019-aisiais, o antrąjį – 2020 metais.

Lietuva teigia, kad Astravo elektrinėje nuolat nesilaikoma saugumo standartų. Baltarusija Lietuvos priekaištus atmeta ir sako, kad jėgainėje bus taikomi aukščiausi saugumo standartai.


Rašyti komentarą...
p
projektas
2017-02-23 12:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
geriausias Rusijos projektas nukreiptas pries Lietuva yra - Dalia Grybauskaite
Atsakyti
-7

J
Jonas
2017-02-23 13:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal pati "komuniste" Grybauskaite yra Rusijos planas pasitycioti is Vakaru demokratijos?
Atsakyti
-3

v
vale
2017-02-23 13:49:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek miegojo ana valdzia kol pamatus pastate.reikejo anksciau dirbt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų