Dalia Grybauskaitė: Lietuva emigrantų likimo valiai nepaliks

Lietuva nepaliks Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių savo piliečių likimo valiai derybose dėl britų pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES), pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį Briuselyje susitikusi su Britanijos premjere Theresa May (Teresa Mei).

„Šalies vadovės teigimu, Lietuva nepaliks savo piliečių likimo valiai ir „Brexit“ derybose aktyviai gins jų interesus. Svarbiausia, kad žmonėms būtų užtikrintos ir išsaugotos pagrindinės laisvės ir garantijos – laisvas asmenų judėjimas, teisė dirbti, sveikatos apsaugos ir socialinės garantijos, galimybė studijuoti ir mokytis JK“, – rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Prezidentė taip pat atkreipė T.May dėmesį į kitataučių, tarp jų ir lietuvių, diskriminaciją ir prieš juos nukreiptus smurto išpuolius Jungtinėje Karalystėje, pabrėždama būtinybę imtis visų reikiamų priemonių žmonių saugumui užtikrinti.

D.Grybauskaitės teigimu, Jungtinė Karalystė yra svarbi Lietuvos ekonominė partnerė. Pasak šalies vadovės, Jungtinės Karalystės vaidmuo ir indėlis išliks svarbus ir stiprinant Baltijos valstybių saugumą. Britai vadovaus Estijoje dislokuojamam NATO tarptautiniam batalionui. Šios šalies kariai ir karinis laivynas ne kartą dalyvavo karinėse pratybose Baltijos jūros regione.

D.Grybauskaitė su Jungtinės Karalystės ministre pirmininke susitiko prieš ES viršūnių posėdį.

Po referendumo derybas dėl britų išstojimo numatoma pradėti kitąmet. Jas baigti tikimasi iki 2019 metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų