„Turime priimti sprendimą, ar Graikijos pasiūlymas ir atitinkami finansų ministrų pasitarimai veda prie galimybės pradėti diskusijas ir pasitarimą, ar iš viso galima trečia pagalbos programa Graikijai. Bet kokiu atveju, Graikija nebus palikta viena, jai bus padedama, bet ar tai jau jau euro zona, ar už euro zonos ribų, be jokios, abejonės, ateitis parodys“, - žurnalistams Briuselyje prieš euro zonos viršūnių susitikimą sakė D.Grybauskaitė.
Ji teigė, kad abu atvejai yra skausmingi.
„Kol kas ir vienas, ir kitas variantas yra labai skausmingi Graikijai, yra labai brangūs Europai. Ir tai didžiulė nesėkmė, kad išsivysčiusi šalis turi tokią didžiulę skolą, kurios neturėjo net Argentina“, - tikino prezidentė.
Ji sakė, kad finansų ministrai nesugebėjo susitarti, nes nėra pasitikėjimo Graikija.
„Iki dabar finansų ministrai nesugebėjo susitarti ir tai vyksta būtent dėl to, kad nėra pasitikėjimo, nėra pakankamai pasiūlymų, kad valdys problemas ir finansinių skolų situaciją blogėja kasdien“, - tikino D.Grybauskaitė.
Prezidentė teigė, kad nepalaiko Graikijos pasitraukimo iš euro zonos idėjos: „Ne, aš noriu pamatyti patikimus pasiūlymus“.
Ji teigė, jog Atėnai pasitikėjimą galėtų įgauti, jei pateiktų ne tik pasiūlymus, bet ir įstatymus ir jei prireiks, dėl to bus tariamasi visą naktį.
„Jei kas nors keičia nuomonę kiekvieną savaitę, įgauti pasitikėjimą nėra lengva, tačiau, žinoma, mes norime matyti ne tik pasiūlymus, pažadus, bet mes norime patikimų veiksmų, įstatymų ant stalo, dėl kurių sutarta per naktį, jei reikia“, - aiškino D.Grybauskaitė.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.