Liberalų sąjūdžio frakcija neigiamai vertina šiandienos Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą – nors prašyta, komisija nepateiks savo išvados iki gruodžio 20-osios, ar Seimo pirmininkas V. Gedvilas patenka į interesų konfliktą vadovaudamas parlamento posėdžiams, kai nagrinėjami tiesiogiai su Darbo partijos narių neliečiamybe susiję klausimai.

„Atrodo, kad dabartinės sudėties komisija yra neįgali priimti svarbius nešališkus ir principingus sprendimus, nes didžioji jos dalis, regis, veikia vienos partijos naudai. Išlieka nemenka tikimybė, kad rytoj Seimo posėdžiui vadovaujant tiesiogiai su Darbo partija susijusiam asmeniui bus pratęstas neseniai jau matytas spektaklis“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narė Dalia Teišerskytė.

Liberalės teigimu, jei Seimo pirmininkas norėtų išlikti nešališkas, jis gruodžio 20-ąją pats nusišalintų nuo vadovavimo posėdžiams, kai bus balsuojama dėl rezoliucijos dėl neliečiamybės panaikinimo.

Liberalų sąjūdžio frakcija šiandienos savo kreipimesi į Komisiją pažymėjo, kad atsižvelgiant į tai, jog V. Gedvilas yra Darbo partijos narys, tikėtinas jo interesų konfliktas pirmininkaujant plenariniam Seimo posėdžiui ir svarstant rezoliucijas dėl teisiamųjų parlamento narių neliečiamybės panaikinimo.

Seimo statuto 18 straipsnis pabrėžia, kad Seimo narys, eidamas savo pareigas, privalo vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenės interesams. Seimo narys negali elgtis taip, kad visuomenei kiltų abejonių, jog toks konfliktas yra. Liberalų sąjūdžio frakcija kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama iki gruodžio 20-osios pateikti išvadą, ar siekiant išvengti abejonių dėl Seimo pirmininko V. Gedvilo šališkumo jis turėtų nusišalinti nuo einamų pareigų svarstant minėtus rezoliucijų projektus.  


Rašyti komentarą...
a
aha
2012-12-19 20:58:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teišerskytei senai laikas į pensiją. Klaiki boba. Protelis ir skystas. Vaidina "elitą". O kai išsižioja, tai nusikalba visiškai. Panele, juk matosi. Ne kvaili tautiečiai. Suvokia.
Atsakyti
-1

c
cha
2012-12-19 18:22:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vykit lauk ta ragana.Visai nupezejo
Atsakyti
-1

u
uja
2012-12-20 10:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą

kas be nuodėmės, tas gali akmenį mesti į kitą...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų