D. Grybauskaitė sekmadienį Lenkijoje dalyvaus S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 80-ųjų metinių minėjime

Šalies vadovė dalyvaus mišiose Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir padės gėlių vainiką prie S Dariaus ir S.Girėno atminimo lentos katedros koplyčioje.

Vėliau D.Grybauskaitė dalyvaus minėjimo ceremonijoje S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietoje - Pščelnike. Čia šalies vadovė padės gėlių vainiką prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo, įteiks padėkos raštus lakūnų atminimą puoselėjantiems Lenkijos piliečiams ir išlydės tradicinio bėgimo "Soldinas-Kaunas" dalyvius.

Lietuvos vadovė taip pat apsilankys Pščelnike įsikūrusiame S. Dariaus ir S. Girėno muziejuje.

Kaune nusileisti turėję S.Darius ir S.Girėnas per Atlantą perskrido 1933-iaisiais metais, tačiau savo tikslo grįžti į Kauną nepasiekė lėktuvui nukritus tuometinėje Vokietijoje, dabartinėje Lenkijoje.

Jie nenusileidę nuskrido 6 tūkst. 411 kilometrų. Tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje. Lietuvių lakūnai taip pat buvo pirmieji, oficialiai iš Jungtinių Valstijų į Europą skraidinę oro paštą.

Seimo sprendimu 2013-ieji paskelbti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

 


Rašyti komentarą...
K
Klemas
2013-07-14 20:52:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerb. Prezidente... Kažkoks a.banionis nupaišė pašto ženklą Lakūnų jubiliejui su aiškia ir labai nemalonia klaida... Būkit atsargi .... Lenkai smagiai pasijuoks iš lietuvių..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų