D. Grybauskaitė: Rusija Baltijos šalių politikams siūlo išstoti iš NATO

Kai kurių Baltijos šalių politikai iš Rytų sulaukia pasiūlymų, kad jeigu jų šalis išstotų iš NATO, gautų pigesnės naftos ar dujų. Tai interviu vienam vokiečių savaitraščiui sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Rusija bando daryti įtaką vadinamosioms postsovietinėms teritorijoms ir mėgina išlaikyti Baltijos valstybes priklausomas ekonomiškai, energetiškai, politiškai. Taip pat priversti jas būti ne itin aktyviomis ir lojaliomis NATO bei ES narėmis. (...) Be to, gauname informacijos, kad kitose Baltijos šalyse, ne Lietuvoje, nes mes esame šiuo atveju stipresni, vyksta derybos su kai kuriais politikais, sulaukiama pasiūlymų iš Rytų, pavyzdžiui, kad jeigu išstotumėte iš NATO, dujų ar naftos gautumėte pigiau“, – interviu Vokietijos savaitraščiui „Focus“ sakė D. Grybauskaitė.

Interviu citatas BNS sekmadienį perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

D. Grybauskaitės teigimu, Vakarai turi siekti diversifikacijos ir stengtis tapti ekonomiškai nepriklausomi nuo Rusijos, nes „pernelyg rizikinga“ toliau priklausyti nuo šios valstybės.

Kaip teigia interviu apžvelgusi naujienų agentūra „Reuters“, Lietuvos prezidentė Rusijos vadovo Vladimiro Putino taktiką prilygino Sovietų Sąjungos diktatoriaus Josifo Stalino ir nacių lyderio Adolfo Hitlerio veiksmams.

Pasak D. Grybauskaitės, V. Putinas naudoja tautybę kaip dingstį užkariauti teritorijas karinėmis priemonėmis. Tą patį darė J. Stalinas ir A. Hitleris, todėl, kaip teigė prezidentė, šis palyginimas esąs visiškai tikslus.

Kita vertus, Lietuvos vadovės teigimu, Rusijos invazija į Baltijos šalis vargu ar yra įtikima, nes jos priklauso NATO.

Vis dėlto, anot jos, Baltijos šalims reikia geriau pasirengti, kad tokia galimybė nebūtų nė svarstoma.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
k
kuom užsiima
2014-06-22 20:12:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko nuostabaus, Rusijos ambasada Lietuvoje darbuotojų skaičiumi prilygsta Londone, kam reikalingos toks kiekis personalo jei Britanijoje daugiau nei 60 milijonu, o Lietuvoje vos 3 milijonai ...
Atsakyti
-4

J
Juozas
2014-06-22 22:05:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kremliaus pakalikai nirsta- Lansbergio izvalgos del rusu uzmaciu pilnai pasitvirtino Ukrainoje. Lietuva saugesne,nes tik beprotis pultu NATO priklausancia sali.Bet beprotis neprognozuojamas,del to musu Prezidente ir aiskina vakaru saliu politikams,kad su rusais reikia buti labai atsargiems.
Atsakyti
-2

s
saunuole
2014-06-22 22:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
musu Prezidente! gerbiu uz tvirta nuomone!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų