Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritiškai vertina Teisingumo ministerijos veiksmus suteikiant Baltarusijai informaciją apie opozicionieriaus Alesio Beliackio finansines operacijas. Tačiau šalies vadovė nereikalauja asmeninės teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus atsakomybės.

Prezidentės spaudos tarnybos DELFI atsiųstame Prezidentės komentare situacija dėl Lietuvos veiksmų, kurie padėjo pradėti teisinį A. Beliackio persekiojimą, vadinama „apmaudžiu vienetiniu incidentu“.

Seimo opozicijos raginimai R. Šimašiui trauktis iš posto D. Grybauskaitės palaikymo nesulaukia. Tačiau šalies vadovė neslepia mananti, kad už informacijos Baltarusijai suteikimą atsakingi Teisingumo ministerijos pareigūnai negali likti nenubausti.

„Dėl savo darbuotojų atsakomybės sprendimus turi priimti teisingumo ministras“, - teigia D. Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat akcentuoja, kad tokie incidentai neturi pasikartoti.

„Vyriausybė pavedė Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijoms pateikti informaciją, susijusią su Baltarusijoje sulaikyto nevyriausybinės organizacijos “Viasna„ vadovo A. Beliackio banko duomenų perdavimu Baltarusijai. Šios institucijos turi išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko, ir užkirsti kelią, kad tokie atvejai nepasikartotų ateityje“, - sako D. Grybauskaitė.

REKLAMA

A. Beliackis ketvirtadienį sulaikytas Minske. Remiantis Lietuvos pateiktais duomenimis, jam pareikšti įtarimai mokesčių slėpimu.

Teisingumo ministerija teigia neketinanti pradėti vidinį tyrimą dėl šio incidento. R. Šimašiaus vadovaujama ministerija pripažįsta birželį gavusi Užsienio reikalų ministerijos įspėjimą netalkinti Baltarusijos tarnyboms, tačiau esą buvo jau per vėlu, mat baltarusių teisėsauga trokštamą informaciją gavo dar kovą.Rašyti komentarą...
K
Katalikas
2011-08-08 17:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tamstele poniute, pati save įsivertink
Atsakyti
0

A
Alter
2011-08-08 19:26:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokiasi puodas, kad katilas juodas.
Atsakyti
0

A
Anupras
2011-08-08 22:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
a jus manat, ka Šimašiukas suprata kas nutika? Anas da tokis nekaltas, jo klerkai bernioku tik ir apgaudineja, saka, ministerijoj toki UABų įstaigia -viskas parduodama
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų