Virginija Motiejūnienė,Loreta Mačiulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Politologai prezidentės iškeltus uždavinius vertina nevienareikšmiškai. Ji esą per daug dėmesio skiria vykdomajai valdžiai, per mažai – užsienio politikai.

Komentuodami prezidentės išvardytus svarbiausius uždavinius, kuriems spręsti ji ketina skirti didžiausią dėmesį, politologai pastebi politikos tęstinumą. Tačiau, pasak jų, D. Grybauskaitės veikla per daug nukreipta į vidaus politiką, vykdomosios valdžios veiklos sritį.

„Matome, kad prezidentė imasi tų veiklos sričių, kurios iš esmės yra ir Vyriausybės veiklos sritys: ir energetinis saugumas, ir socialinės atskirties mažinimas. Galime netgi spėti, tikėtis tam tikros trinties tarp šių dviejų institucijų. Trintis jau buvo dėl viceministrų, arba tas viešas pareiškimas, paskelbtas valdančiosios koalicijos partnerių, kuris vadinosi „Dėl trukdymų įgyvendinti Vyriausybės programą“, kuriame prezidentė buvo apkaltinta politikavimu, tendencingais pareiškimais“, – pastebi M. Romerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas.

REKLAMA

Jis spėja, kad tokia trintis išliks, nes Prezidento ir Vyriausybės veiklos ribos turi būti kažkiek atribotos.

Politologo Bernaro Ivanovo nuomone, D. Grybauskaitė šiek tiek keičia įvaizdį – pirmos kadencijos metu ji buvo labiau kovotoja, dabar – gynėja.

„Manau, kad (kovotojos įvaizdis – LRT.lt) organiškas jos charakterio prasme. Dabar mes matom prezidentę, kurį ne kovoja, bet gina visuomenę nuo korupcijos. Pažiūrėsim, kaip tas įvaizdis darys įtaką realiems veiksmams. Tačiau kai kurių labai svarbių dalykų mes neišgirdom. Iš vienos pusės, buvo kalbama apie išorės grėsmes, energetiką, korupciją, tačiau labai menkas dėmesys teko santykiams su Lenkija, kas, manau, yra absoliučiai raktinis dalykas kalbant apie nacionalinį saugumą. Džiaugtis galima dėl papildomų 130 mln. litų krašto apsaugai, bet strategiškai, manau, būtų svarbiau gerinti santykius su mūsų kaimynais“, – sako B. Ivanovas.


Rašyti komentarą...
P
PP
2014-07-14 22:00:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką turime šiandien ,kai amerkonas V Adamkus nekreipė dėmesio 10 metų į prichvatizacijos reikalus Lietuvoj? D. Grybauskaitė per 5 metus nesugebėjo išravėti užleisto korupcijos daržo . Prezidentės veikimas vidaus politikoj kai ką dusina ir oligarchai per savus švogerius politikus nori ją supančioti ? Seniai reikia atlikti teisingumo sistemos kapitalinį valymą .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų