Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino tarptautinės diskusijos dalyvius, susirinkusius aptarti, kaip efektyviau ginti žmogaus teises.

Lietuvos vadovė padėkojo užsienio valstybių ir Lietuvos ekspertams, besirūpinantiems žmogaus teisių apsauga.

Prezidentės teigimu, Lietuvai svarbi visų pasaulio šalių patirtis, diskutuojant žmogaus teisių įgyvendinimo klausimais ir kuriant tai užtikrinančius įstatymus.

Žmogaus teisės Lietuvoje turi būti ginamos nuosekliai. Pagarba kiekvieno teisėms, jų iškėlimas ir pripažinimas pamatine vertybe, aiškus valstybės įsipareigojimas ginti ir užtikrinti žmogaus teises – vienas svarbiausių šiuolaikinės demokratinės valstybės bruožų“, – sakė D. Grybauskaitė.

Antradienį Prezidentūroje surengta diskusija dėl nacionalinės žmogaus teisių institucijos steigimo Lietuvoje perspektyvų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia kelios žmogaus teisių apsaugos visuomeninės ir valstybinės institucijos, tačiau trūksta nacionalinės institucijos, kuri stebėtų ir analizuotų bendrą žmogaus teisių situaciją šalyje. Siūloma Lietuvoje įsteigti nacionalinę žmogaus teisių instituciją, kuri teiktų pasiūlymus ir patarimus valstybės valdžios institucijoms, užsiimtų visuomenės šviečiamąja veikla.

Nevyriausybinių organizacijų, Teisingumo ministerijos, Seimo Žmogaus teisių komiteto atstovai bei įvairių šalių žmogaus teisių ekspertai ir pareigūnai renginyje dalinosi patirtimi, aptarė nacionalinių teisių institucijų veiklą pasaulyje bei institucijos steigimo Lietuvoje galimybes ir su tuo susijusių įstatymų pakeitimus.

REKLAMA

Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje vyks nacionalinėms žmogaus teisių institucijoms skirta konferencija, kurią rengia Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujanti Lietuva ir ESBO Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuras.

Dviejų dienų konferencija suburs apie 100 dalyvių – nacionalinių žmogaus teisių institucijų narius, vyriausybių ir pilietinės visuomenės atstovus.

Konferencija rengiama siekiant pratęsti balandžio mėnesį Vienoje vykusio papildomo ESBO žmogiškojo matmens susitikimo, skirto nacionalinėms žmogaus teisių institucijoms, diskusijas.


Rašyti komentarą...
Z
Zondas
2011-07-12 20:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
žmogaus teisės Lietuvoje turi būti ginamos, tačiau kol valdžia ignoruos dvi bene didžiausias vertybes - Tvarką ir teisingumą - tol mūsų šalies piliečiai jausis nesaugiai, pažemintai ir diskriminuojami. Todėl aš pasisakau už "tvarkiečius", kuriems svarbios kiekvieno Lietuvos piliečio teisės ir laisvės.
Atsakyti
0

2011-07-12 21:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
<div class="badCommentText">Komentaras buvo pašalintas dėl neetiško, reklaminio ar įžeidžiančio turinio.</div>
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų