Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama situaciją dėl įtarimų sukėlusių viceministrų, ketvirtadienį pareiškė, kad gavę teisėsaugos informaciją valstybės vadovai privalo vykdyti prevenciją ir užkirsti kelią valstybės lėšų grobstymui. Tačiau ji kol kas neatskleidžia, kiek ministrų planuoja netvirtinti.

Pasak šalies vadovės, tokias galimybes suteikia pernai įsigaliojęs Kriminalinės žvalgybos įstatymas, pagal kurį vadovai informuojami apie „įtarimus ar šešėlius“.

„Remiantis Kriminalinės žvalgybos įstatymu, kuris įsigaliojo tik 2013 metais, pirmą kartą naudojama procedūra, kad, atsiradus įtarimų arba šešėlių, slaptosios arba teisėsaugos institucijos turi informuoti valstybės vadovus, o jie turi atsižvelgti į šią informaciją ir vykdyti savo politinę pareigą – tai yra prevencija, kad valstybės lėšos nebūtų išvagiamos. Tai šią pareigą turėsiu vykdyti“, – žurnalistams Vilniuje sakė D. Grybauskaitė.

Ji teigė, kad premjerui Algirdui Butkevičiui žinoma visa informacija, kuri pateikta įslaptintuose dokumentuose, ir jo pareiga yra vykdyti skaidrumo prevenciją.

„Man jie nėra įslaptinti ir premjerui jie nėra įslaptinti, ir kiekvienas politikas, kuris priima sprendimus, privalo vykdyti valstybės skaidrumo prevenciją. Tai yra tiek mano, tiek premjero pareiga“, – teigė šalies vadovė.

Ji kol kas nekomentavo, kiek ministrų galėtų netvirtinti: „Šiandien nenorėčiau apie tai kalbėti.“

D. Grybauskaitė taip pat nekomentavo socialdemokrato Juliaus Sabatausko teiginių, kad įgaliojimų grąžinimas Vyriausybei yra tik mandagumo gestas ir neturi realios galios.

„Galėčiau pakomentuoti, bet nekomentuoju – tokį principą turiu – atskirų pareigūnų neraštingų pasisakymų. Tegul perskaito Konstituciją“, – sakė prezidentė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
o
o
2014-07-03 14:21:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur buvai, kai vogė prieš tai buvę?
Atsakyti
-3

Štopinė
2014-07-03 15:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
per vėlu juk didžiausios sumos išvogtos (atominė, snoras, ūkio bankas), o čia galima palikti bent ant cigarečių, nes pabrango akcizas.
Atsakyti
-2

r
rrr
2014-07-03 15:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
kam neleisiu saviem ar svetimiem?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų