COVID-19 situacija blogėja kasdien: atsirado 1 juoda savivaldybė

Lietuvos COVID-19 žemėlapyje vis didesnį nerimą kelianti situacija – liko tik viena žalia savivaldybė, o taip pat atsirado juoda zona. 

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje beliko tik viena žalia COVID–19 savivaldybė ir atsirado pirma juoda. Žalioje zonoje lieka Zarasų rajono savivaldybė, o juodoje atsirado šalia Zarasų esanti Ignalinos rajone.

Zarasų rajono savivaldybėje 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų užfiksuojama 14 COVID-19 atvejų, todėl ji priskiriama žaliajai zonai. 

Visgi gerokai sudėtingesnė epidemiologinė situacija yra Ignalinos rajono savivaldybėje. Nors čia 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų priskiriami tik 64 atvejai, ji į juodąją zoną priskiriama pagal teigiamų tyrimų procentinę dalį (10,8).

Šiuo metu Lietuva pagal Covid-19 užfiksuojamus atvejus patenka į raudonąją (C1) zoną – 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka 146,3 atvejo.  

Primenama, kad lietuviška spalvų sistema paremta naujų atvejų skaičiui 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir teigiamų testų dalimi per septynias dienas. Ji patvirtinta šių metų vasarį kaip karantino atlaisvinimo planas.

A arba žaliasis scenarijus galioja, kai 100 tūkst. gyventojų tenka mažiau nei 25 atvejai, o teigiamų testų dalis yra mažesnė nei 4 procentai. B arba geltonasis scenarijus suskirstytas į B1, kai yra 25–50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų, ir B2, kai 100 tūkst. gyventojų teka 50–100 atvejų.

Taip pat yra C arba raudonasis ir D – juodasis scenarijai, kai atvejų skaičiai perkopia atitinkamai 100 ir 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Anksčiau su šiais spalviniais rodikliais buvo siejami konkretūs suvaržymai ir atlaisvinimai, tačiau pastaruoju metu Vyriausybės atstovai akcentuoja, kad griežtesnės priemonės bus siejamos pirmiausia su ligoninių užimtumu.

Vyriausybė spręs dėl veiklų be galimybių paso

Vyriausybė trečiadienį turėtų priimti sprendimą dėl konkrečių paslaugų ir veiklų ribojimo žmonėms, neturintiems galimybių paso.

„Bus svarstomos kontaktinės paslaugos ir ūkinės veiklos, vykdomos tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus“, – BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė antradienį paskelbė, jog ministerija diskusijose dėl galimybių paso siūlo „ribojimais netrukdyti žmonių, kurie yra pasiskiepiję“.

„Visų veiklų, kurioms taikomas galimybių pasas, reikia neriboti jokiais kitais papildomais ribojimais, kaip pavyzdžiui, atstumai, kaukės ir pan. Jeigu veiki su pasu – tiek klientams, tiek paslaugos teikėjui, turi būti visiška laisvė“, – feisbuke rašė ministrė.

REKLAMA

Ji taip pat teigė, kad siūloma galimybių paso netaikyti veikloms ir paslaugoms lauke. 

„(Siūloma) galimybių paso naudojimą įvesti vienu metu sektoriams, kuriuose jis bus naudojamas. Suteikti laiko pasiruošti ir per tą laiką dar kartą pakviesti žmones skiepytis“, – aiškino ministrė. 

A. Armonaitė pirmadienį teigė, kad galimybių paso galiojimo laikas ilgės iki dviejų mėnesių. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sprendimu, nuo pirmadienio galimybių pasas galioja nebe vieną savaitę, o mėnesį.

Ministrų kabinetas praėjusią savaitę sutarė, jog artėjant prie 300 COVID-19 pacientų ligoninėse ribos būtų įvedami kontaktinės veiklos ribojimai neturintiems galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

Galimybių pasą gali gauti pasiskiepiję, koronavirusu persirgę bei turintys neigiamą testo rezultatą žmonės. 

Praėjusią parą nustatyti 503 nauji koronaviruso atvejai

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 503 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė du žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 146,3 atvejo, o teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 3 procentų.

Pastarąjį kartą daugiau nei pusė tūkstančio susirgimų fiksuota gegužės 28 dieną – tądien koronavirusu užsikrėtė 559 žmonės, mirė 12.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 200 COVID-19 pacientų, 23 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Palyginti su ankstesne para, bendras ligonių gydymo įstaigose skaičius išaugo beveik dviem dešimtimis.

Deguonis papildomai tiekiamas 160 žmonių, 12 pacientų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 37 žmonės.

Šalyje per praėjusią parą atlikti 6722 molekuliniai (PGR) ir 8804 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 284 tūkst. 191 žmogus, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 3538.

Nuo šios ligos iš viso mirė 4422 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9048 mirtys.

 


Rašyti komentarą...
m
mocia
2021-08-04 10:39:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaip senyvo amziaus zmonems ir taip kai kuriems sunkus gyvenimas del ligu ir pinigu stygiaus, o cia dar reikia pasirupinti kazkokiu nesamoningu pasu pastoviai atsinaujinti, tie, kurie dar kruta, gali iki parduotuves nueit, nusipirkti butiniausiu produktu, ar kazkokia paslauga gaut, tai isvis bus diskriminuoti, ne visi turi vaikus, visokiu sunkiu situaciju yra zmonems gyvenime, tai musu valdzia, dar labiau apsunkina tokiems gyvenimus, nu ka padarysi, jie turi teise, kam nuodyti gyvenimus, kam ne.
Atsakyti
-3

L
Lietuva
2021-08-04 10:38:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pernai kol skiepų nebuvo, tiek susirgimų nebuvo. Vakcinuoti platina, kaip matosi labai sparčiai.
Atsakyti
-3

B
Boc
2021-08-04 10:53:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek tie asilai margins Lietuvele.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų