Covid-19 pradeda kaustyti Europą: kai kur įvedama komendanto valanda

Europą dėl koronaviruso atmainų ir vėl pradeda kaustyti ribojimai. Dalyje Prancūzijos ir kai kuriose Graikijos salose vėl įvedama komendanto valanda. Tai – smūgis vietos verslams, kurie pačiame atostogų įkarštyje priversti ir vėl užsidaryti. Na, o anglai jau ryt švęs laisvės nuo griežtų apribojimų dieną.

Graikijos Mikono sala – jaunimo atostogų rojus, kur vakarėliai tęsiasi iki pat paryčių. Tačiau dalis čia atvykusių atostogautojų taip pasilinksminti spėjo vos kelias dienas. Jau nuo vakar saloje naktimis tylu ir ramu. Valdžia nusprendė, kad saloje 1 valandą nakties privalo nustoti grojusi muzika, be to, iki šešių ryto galioja komendanto valanda. Visa tai – dėl sparčiai saloje augančio naujų koronaviruso atvejų skaičiaus.

„Jie nusprendė sužlugdyti salos ekonomiką pačiu svarbiausiu mums metu – pačiame turizmo įkarštyje. Jau dabar žmonės atšaukinėja atostogas, o kiti palieka salą. Mums tai tiesiog tragedija“, – aiškino viešbučių ir barų atstovas Iraklis Zisimopoulos.

Po pandemijos metų čia pasilinksminti atvykę turistai jaučiasi apgauti.

„Esame labai nepatenkintos. Atvykome čia prieš kelias dienas, o dabar viskas uždaryta. Mūsų atostogos sugadintos“, – kalbėjo britų turistė Camilla Pierce.

„Aš labai nusivylęs. Šiandien mano gimtadienis, atvykau švęsti, o čia nėra jokios muzikos, jokių vakarėlių. Liūdna. Sugrąžinkite muziką, prašau, prašau, prašau“, – aiškino ispanų turistas.

„Jei būtume žinoję, kad taip bus, nebūtume čia važiavę“, – sakė italų turistė Matilda Massone.

Nuo šio vakaro mažiau šurmulio bus ir Prancūzijos Rytų Pirėnų regione. Su sparčiai plintančia „Delta“ atmaina čia sugrįžta suvaržymai. Nuo 23 valandos iki šešių ryto regione negalės veikti barai, restoranai, kavinės, paplūdimio verslai ir visos parduotuvės. Komendanto valanda visoje Prancūzijoje atšaukta mažiau nei prieš du mėnesius, tad Rytų Pirėnų verslininkai griebiasi už galvų – nespėjo atsitiesti, o jau vėl turi užsidaryti.

REKLAMA

„Žmonės dėl šių ribojimų čia tiesiog nebeatvyks. Jie rinksis kitas turistų mėgiamas vietas, kur viskas laisviau“, – aiškino restorano savininkas.

O štai Prancūzijoje atostogaujančius britus pasiekė netikėta žinia. Nuo rytojaus visi į Jungtinę Karalystę iš Prancūzijos važiuojantys žmonės privalo karantinuotis 10 dienų. Ir šis reikalavimas galioja net abiem vakcinos dozėmis paskiepytiems žmonėms. Tokiu būdu Jungtinės Karalystės valdžia viliasi apsisaugoti nuo Prancūzijoje nuolat aptinkamos „Beta“, arba Pietų Afrikos, atmainos.

„Esu nepatenkinta. Vykstu aplankyti artimųjų ir maniau, kad su dviem vakcinos dozėmis galėsiu keliauti ramiai.“

Beje, jau ryt anglai ruošiasi „laisvės dienai“ – Anglijoje bus atšaukta didžioji dalis suvaržymų. Tačiau sveikatos ekspertai būgštauja, kad Britanijai kasdien registruojant po daugiau nei 30 tūkstančių naujų užsikrėtimų, atlaisvinimams dabar tikrai ne laikas.

 

 

 


Rašyti komentarą...
p
piligrimas
2021-07-18 22:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dauguma ir skiepijosi, kad galetu laisvai keliauti, o stai ir laisvumas pasirode, kaip visada meluoja ir meluoja ir meluoja ir niekas nieko nebaudzia uz melagystes.Taigi sedesit namie dar 3-4 metus, ruoskites pasiskiepije keliautojai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų